Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar

Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar

Hz. Muhammed'in Katıldığı Savaşlar;

Bedir Savaşı:

Bedir Savaşı hicretin 2. senesinin Ramazan ayında meydana geldi. Daha önceden düşünülüp tertiplenmiş bir savaş olmamasına rağmen büyük bir olaydır.

Tarihte öyle meydan muharebeleri vardır ki, onlar neticeleri itibari ile sadece askerlik dehasına, askerlik sanatına bir örnek olarak değerlendirilir.

- Tarihte yine öyle muharebeler vardır ki; askerlik sanatına örnek olarak kalmaz, sonuçları itibari ile bir devletin ve bir milletin kaderini altüst ederler, onlara yeni hayat ufukları açar, yeni istikballer kazandırır. Hele bir kısmı vardır ki, kendi zamanına kadar hakim olan fikirleri ve inançları çürütürler, çürümüş müesseseleri yıkar ve yenisini getirirler. İşte Bedir Savaşı böyle bir savaştır.

- Bu savaş Hz. Muhammed'in yüksek bir askeri başarısı olarak kalmamış, Müslümanlığın dünya yüzündeki hayatiyetini sağlamıştır. Bunun için İslam tarihinde bu savaş '' Bedr-i Kübra''(Büyük Bedir) olarak adlandırılmıştır.

Savaşın nedeni: Medine'ye göç ederken tüm mallarının Mekke'de bıraktıkları için Ekonomik olarak zor durumda kalan muhacirlerin Mekke Ticaret kervanını ele geçirerek kayıplarının bir kısmını karşılamak istemeleridir.

Uhud Savaşı: (625) Müşriklerin Öç Alma Duygusu;

Bedir Savaşının üzerinden 13 ay geçmesine rağmen müşriklerin öç alma duygusu ve ateşi bir türlü sönmüyordu. Medine'de her geçen gün kök salmaya başlayan İslam cemaati burada yerleşik Yahudi kabilelerini çileden çıkarıyordu.

Resulullah (s.a.v) Uhud'da, vadinin ağzındaki Şib mevkiine kadar yoluna devam ederek Uhud Dağını arkasına aldı. Ordusunu savaş düzenine soktuktan sonra ''kendilerine emredinceye kadar savaşmalarını yasakladı.'' 50 kişiden oluşan bir okçu grubu seçti, Ayneyn tepesindeki bir geçide onları yerleştirerek onlara şu talimatı verdi: '' Düşmanı yendiğimizi görseniz bile, size benden herhangi bir talimat gelmedikçe burayı terk etmeyin. Yırtıcı kuşların askeri pençeleyip gagaladığını görseniz dahi buradan ayrılmayın.''

Uhud savaşının başında Müslümanlar galip iken Hz. Muhammed'in yerleştirdiği okçuların yerlerinden ayrılması ile savaş Müslüman ordusunun aleyhine dönmüştü. Okcuların Peygamber Efendimizin talimatına uymaması nedeni ile savaş yenilgi ile sonuçlanmıştır.

Hendek Savaşı (H.5. Yılı, 627 Şubat Ayı)

Medine'li Yahudiler, Peygamberimizle yaptıkları anlaşmayı bozarak Müslümanlara eziyet etmeye başladılar. Peygamberimizi öldürmek için suikast düzenlediler. Bunun üzerine Yahudiler yurtlarından çıkarılarak sürgün edildi. Yahudilerin ileri gelenleri bunu bahane ederek, Mekke'ye gittiler ve orada Müşriklerle anlaştılar.

Mekke'li müşrikler Ebu Süfyan komutasında on bin kişilik bir ordu ile Medine üzerine yürüdüler. Durumu haber alan Peygamber'imiz her zaman olduğu gibi ashabını toplayarak istişarede bulundu. Selman-ı Farisi Hazretleri:

''Ya Resulullah! Bizim vilayetlerimizde bir şehir üzerine düşman hücum ettiğinde etrafa hendek kazmak adettir.'' Dedi. Araplarda hendek kazmak adet olmamasına rağmen Hz. Selman'ın hatırlatması üzerine Mekke'nin etrafı hendek kazılarak müdafaa şekli uygun görüldü.

Mekke'li Müşrikler bu hendekleri aşamadı ve hiçbir iş göremeden bozguna uğradı. O gece korku ve dehşet içinde bir çok yiyecek ve hayvan bırakarak kaçtılar.

Hudeybiye Antlaşması (628)

Peygamberimiz hicretin 6. yılında, Kabe-i Muazzama'yı ziyaret etmek üzere 1400 kişiyle birlikte, Mekke'ye doğru gitmek üzere yola çıktılar. Müşrikler durumu haber alınca, Müslümanları Mekke'ye sokmama kararı aldılar. Hudeybiye denilen yerde, uzun uzadıya yapılan görüşmelerden sonra, müminler ve müşrikler arasında on senelik bir anlaşma yapıldı.

Hayber'in Fethi (629)

Hayber Suriye yolu üzerinde Yahudilerin oturduğu bir yerdir. Burada 7 tane kale vardı. Medine'den sürülen Yahudilerin bir kısmı burada ikamet ediyordu.

Hayber Yahudileri, Medine'ye saldırmak için plan hazırladılar. Peygamberimiz bunlara elçi göndererek antlaşma teklif etti. Yahudiler Peygamberimizin teklifini kabul etmedi ve Müslümanlara hücum etmek için Gatafan Arapları ile gizlice anlaştılar.

Yahudiler savaşa başlamadan önce Müslümanlar harekete geçti ve üç gün içinde Hayber'e vardılar. Bir gün sabah erken saatlerde Hayber'e ulaşarak kaleyi kuşattılar. Kaleyi kuşatmak 10 günden fazla sürdü. Bu savaşta Müslümanlardan 10 kişi şehit düştü, Yahudilerden 93 kişi öldü.

Mute Savaşı (629)

Mute, Suriye'de bir yer olup, Belka denilen vilayete bağlıdır. Rumlar ile yapılan ilk savaş budur. Müslümanlar bu savaştan sonuç alamadan çıkmıştır.

Mekke'nin Fethi (630)

Mekke'li müşriklerin Hudeybiye anlaşmasını bozması sonucu Mekke fethi için karar alındı. Mekke kısa bir sürede ele geçirildi ve bölgede Müslümanlık hakim oldu.

Huneyn Savaşı (631)

Mekke yakınlarında Hevazin isimli bir kabile vardı. Bunlar, putlara tapan kalabalık bir grup idi. Mekke'deki putların kırılmasından sonra, sıranın kendi putlarına geldiğini düşünerek Müslümanlar ile savaşmaya karar verdiler. Bu savaşı galibi Müslümanlar oldu.

Tebük Seferi (631)

Tebük Medine ve Şam arasında bir yerdir. Bizans imparatorluğu, İslam'ın yayılmasına engel olmak için savaş hazırlığına başlamıştı. Hıristiyan olan Araplar da onlarla birlik oldu. Düşman kuvvetlerini dağıtmak üzere peygamber Efendimiz 30.000 kişilik bir ordu ile Medine'den yola çıktı. Düşman savaşmaktan kaçındı ve kalelerine kapandılar. Bu sayede düşman sindirilmiş ve savaştan beklenen netice alınmıştır.

Son Güncelleme : 26.04.2021 07:45:48
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar Yorumları

şifre Kırmızı sayı

251 Yorum Yapılmış "Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar"
Teşekkürler Yarınki Deneme İçin Yararlı
Rauf . 04.09.2016
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
bedir savaşı haricinde bütün savaşların tarihini vermişsiniz.Ama bedir savaşının tarihide olsaymış güzel olurdu.Bu arada imam hatip ortaokulu birincisiyim
Dilan Su . 22.11.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
PEYGAMBERİMİZİN EFENDİMİZ BEDİR SAVAŞINI HANGİ YILDA YAPTI?????
Muhammet Furkan . 22.11.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Hz Muhammed hangi savaşta yaralanmıştır?
Fjykuhk . 17.05.2016
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık.
Kimsin . 20.05.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Thanks Water Watch Movie Finder matters now anyway I hope Im in the movie Prophet Mohammed attended a really great battles of the war Here is my comment that I do not need to translate the bottom or on the side writes [Teşekkürler Su Bulucusu Filmini İzlemişsinizdir geçtiği bu filmde Neyse ben konuya geçeyim Hz.Muhammedin katıldığı savaşlar gerçekten çok büyük savaşlar İşte Benim Yorumum bu Çevirmenize gerek yok altta yazıyor yada yanda]
Russel Crown . 24.06.2014
CEVAP YAZ
Hz.Muhammed son bir kez Mekkede kalabalık bir Müslüman kitlesine VEDA HUTBESİNİ söyledi. 632 yılında Medinede vefat etti. Hz.Muhammed vefat ettiği yere gömüldü. Medine şehrindeki peygamberimizin bu mezarına Ravza-i Mutahhare denir. paragrafındaki gömüldü kelimesi kaba olmadımı sizce bence orada gömüldü değilde defnedildi denilse daha iyi olmazmıydı
Zehra Tezdönen . 23.12.2013
CEVAP YAZ
Mekke diyorsunuz ama yapılan savaşlara bakıyorum savaşlar sırası ile medineden eskiden mekke olduğu iddia edilen petraya doğru gidiyor ve mekke ele gecirilmeden son savaş olan muta ile petra arası 100 km yok bir insan mesela İstanbulu fet etmek isterse adanaya dogru mu feteder bunun bir açıklamasını yaparmisiniz suanki mekkenin yaninda oyle sehir adlari yok
Hasan . 01.02.2019 04:13:16
CEVAP YAZ
Hz.Muhammed son bir kez Mekkede kalabalık bir Müslüman kitlesine VEDA HUTBESİNİ söyledi. 632 yılında Medinede vefat etti. Hz.Muhammed vefat ettiği yere gömüldü. Medine şehrindeki peygamberimizin bu mezarına Ravza-i Mutahhare denir. paragrafındaki gömüldü kelimesi kaba olmadımı sizce bence orada gömüldü değilde defnedildi denilse daha iyi olmazmıydı
Mete . 06.01.2014
CEVAP YAZ
Peygamberimiz Hazreti Muuhammed(sallalahü aleyhi vesellem) 5 savaşa katılmıştır.Bunlar; 1-Bedir SAVAŞI 2-Uhud SAVAŞI ı3-Hendek SAVAŞI 4-Mute SAVAŞI 5-Huneyn SAVAŞI Peygamberimiz 2 fetihe katılmıştır.Bunlar; 1-Hayberin FETHİ 2-Mekkenin FETHİ Peygamberimiz 1 sefere katılmıştır.Bu; 1-Tebük SEFERİ
Muhsin Kamil Bozkurt . 01.06.2017
CEVAP YAZ
Peygamberimiz 5 savaşa katılmıştır. Bunlar; 1-Bedir SAVAŞI 2-Uhud SAVAŞI 3-HendekSAVAŞI 4-Mute SAVAŞI 5-Huneyn SAVAŞI Peygamberimiz 2 fetihe katılmıştır.Bunlar; 1-Hayberin FETHİ 2-Mekkenin FETHİ Peygamberimiz 1 sefere katılmıştır.Bu; 1-Tebük SEFERİ
Muhsin Kamil Bozkurt . 29.05.2017
CEVAP YAZ
tamam çok gzl kısa ve öz ama ARKADASIM YAZDI PERFORMANS OLARAK GÖTÜRDÜ HOCA ÇOK KISA DEDİ. MESELA MEKKENİN FETHİ BU KADAR DEĞİL DEDİ. AZICIK DAHA AYRINTILI OLSA DAHA İYİ OLUR
Zeynep . 08.05.2014
CEVAP YAZ
bence süper olmuş yemin ederim ki bura da olumsuz yorum yapan harkese yazıklar olsun siz bunları da beğenmiyorsanız vay sizin halinize acıyorum sizlere yeminlen acıyorum :(
Ne Yapcan . 26.04.2018
CEVAP YAZ
Bu oluyor ama ben bu arada o zaman ne zaman yg o senmisin Hüseyin Avni Coş Adana Demirspor kulübü ile hadisler ve ayetler hadisler örnek verin 5 tane de şu ya hadi bakalım
Bilinmiyor . 24.12.2017
CEVAP YAZ
Gerçekten çok sağolun. Allah sizden razı olsun Ödevime çok yardımcı oldunuz. Hatta belki öğretmen çok beğemir Ve ben de o zaman size tabletimle yine mesaj yollarım.
Sıla . 08.02.2014
CEVAP YAZ
Mute SAVAŞI YANLIŞ BİLGİ . Mute savaşında bizanslılar ordu çoğaldı sanıp kaçıyorlar . Halid İbn-i Velide ise Seyfullah adı da veriliyor . DÜZELTİLMELİ
Talha . 19.03.2015
CEVAP YAZ
hazreti muhamettin hayatı .saavs.güzel ahlakı anatıldığı için teşekür ederim.bu kiymetli değerleri bilgileri ilmi irfana ihtiyaç vardır.teşekürler.
Ramazan Azazi . 19.12.2013
CEVAP YAZ
iyi güzel yazmışında kardeşim yani tm ben imamhatipliyim ama bazı savaşlar uzun bazıları kısa mesela mekkenin fethi bu kadar kısa deil bu yanii
Yusuf Abiniz . 10.11.2014
CEVAP YAZ
yapılan hizmeti övmek,iyiliğe minnet duymak gibi duyguları yalakalık olarak nitelendiren insanlık dışı varlıklar türedi son günlerde
Amilius . 26.03.2014
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu uzun olduğu için de öğretmenim çok beğendi çok teşekkürler bunu yazandan Allah razı olsun
Ecesu . 20.04.2014
CEVAP YAZ
Bu topraklar kolay kazanilmamiss layik olmamiz gerek.daha cok efendimizi s.v.s. anmak gezekli tum musluman alemine selamun aleykum.
Selim . 15.06.2014
CEVAP YAZ
işime çok yaradı ALLAH hepinizden razı olsun...Ayrıca işini görüp de benim işime yaramadı diyen nankörlere diyecek lafım yok...
Mahmut Mendeş . 15.04.2014
CEVAP YAZ
FİCAR SAVAŞLARININ PEYGAMBER EFENDİMİZLE ALAKASI YOKTUR CAHİLİYE DÖNEMİNDE OLMUŞ SAVAŞLARDIR.PEYGAMBER EFENDİMİZ YASAKLAMIŞTIR.
Bora Çağlar . 25.12.2013
CEVAP YAZ
BeIa insanın diIine bağIıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır
Mahmut Arslan . 12.08.2017
CEVAP YAZ
valla kim yaptıysa allah razı olsun bende sevgilime performans ödevi hazırlıyorum ne zormuş yaa saatlerdir uğraşıyorum
Oğuz . 11.03.2014
CEVAP YAZ
Size çok ama çok teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldunuz biraz uzunlar ama olsun ödevimi yaptımya o bana yeter
Helin Akyüz . 06.01.2016
CEVAP YAZ
bence çok eksik var tam anlatmamassınız hz peygamberimizin savastaki yeri gibi önemli detayları atlamışsınız
Ali . 24.12.2013
CEVAP YAZ
çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu bunu kim yazdıysa Allah razı olsun herkese başarılar diliyorum bb
Zeynep . 11.02.2016
CEVAP YAZ
bence daha iyi ola bilirdi amma çok eksik var amam emeğe saygı yinede Allah razı olsun yapandan se sunandan
Yusufbulut . 12.03.2017
CEVAP YAZ
Teşekkürler . Bayağı Yardımcı oldu fakat metnin bir kaç yerinde yazım hataları var düzeltirseniz iyi olur
Kedici . 02.03.2016
CEVAP YAZ
allah hepinizden razı olsun pıroje ödevimde kulandım kuran kişiden allah razı olsun (amin)
Ömer . 30.04.2015
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler çok işime yaradi ellerinize sağlık valla. Öğretmen odev vermişti hemen bakarak yaptım
Ecrin . 31.03.2019 12:16:17
CEVAP YAZ
teşekürler allah razı olsun
Şevin . 23.10.2018 17:50:03
CEVAP YAZ
ben bunları kısaca yazıp bitirebilmek için sadece başlıkları yazdım ve de çok işime yaradı tşk :D
Fatma Nur Çiçek . 25.12.2013
CEVAP YAZ
Peygamber efendimizin her girildiği savaş şüphesiz peygamber efendimizin olduğu ordu kazanmıştır
Hatçe Kocabıyık . 19.11.2017
CEVAP YAZ
güzelde sanki daha kısa cümlelerle belirtilse vehangi zamanda oldugu söylenilse daha iyi olur
Peygamber Sevdalıları . 08.09.2016
CEVAP YAZ
Umarım öğretmenim bunu yani ödevini beyenir ve siteyi yapanların ellerine kollarına sağlık
Yok . 19.12.2017
CEVAP YAZ
evet ficar savaşınada katılmış ama sadece karşıdan gelen okları toplayıp amcasına getirmiş
Ragıp . 03.12.2013
CEVAP YAZ
ALLAH RAZI OLSUN ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSIN LISE 1 PROJE ÖDEVIMI YAPTIM TEŞEKKÜRLER
Dersımlı . 06.04.2016
CEVAP YAZ
hz.muhammed ßedir savaşında amcası hz.hamzayı kaybetti. ALLAHtan rahmet diliyorum.
Mustafa . 01.04.2017
CEVAP YAZ
1111 NUMARA SÜPER YARIN ANLATACAĞIM İÇİN SÜPER İŞİME YARADI FETTAH Y.
Fettah Yarar . 24.03.2015
CEVAP YAZ
Çok Teşekkurler Anlatcagim Konuda Çok İşime Yaradı Bu siteyi kurandan Allah Razı Olsun
Göksel Gün . 02.04.2015
CEVAP YAZ
Süper derslerime çok yardımcı oldu ve HZ.Muhamed hakında çok daha fazla bilgi öğrendim
Hehduhsjdshjdh . 24.10.2019 16:52:55
CEVAP YAZ
Çok güzel bir site ödevime çok katkıda bulundunuz ALLAH sizden razı olsun...:)
Ayşe Bulur . 25.12.2013
CEVAP YAZ
güzel beğendim din den sözlüm vardı yardımcı oldun saol kim yaptıysa ellerine sağlık
Havin . 24.11.2014
CEVAP YAZ
bence çok iyi kötü diyenlere üzülüyorum çünkü burada kısa isteyenler için yapılmış
Gizli Kullanıcı . 07.01.2016
CEVAP YAZ
Bende çok teşekkür ederim gerçekten çok teşekkür ederim benimde çok işime yaradı
Bayer . 15.07.2018
CEVAP YAZ
Bence o kadar yazı çok olmuş sadece yaptığı savaşların sıralaması daha iyi olurdu
Kdksksnc . 30.03.2017
CEVAP YAZ
Allah razı olsun ödevime yardımcı oldu Allah cc ne dilediyseniz versin inşallah
Başak . 24.05.2015
CEVAP YAZ
YO BUNU YAPANIN ALLAH BİN KATTINI VERSİNN ONLAR SAYESİNDE BEN ODEV YAPTIM
İsmini Vermek İstemeyen İzleyici . 04.03.2016
CEVAP YAZ
peygamber efendimizn katılmadığı savaşı söyleyin bu arada selamun akeyküm
Brk . 21.02.2015
CEVAP YAZ
Teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz,başka savaşlar varsa lütfen ekleyin.
Alperen . 11.11.2013
CEVAP YAZ
Buradaki savaşların bazılarını duymamıştım bilgi verdiğiniz için teşekkürler.
Merve . 27.01.2014
CEVAP YAZ
çok teşekkür ederim yarına ödev idi çok yardımcı oldunuz .bu site çok güzel
Su . 07.07.2014
CEVAP YAZ
bazı savaşlar atlanmış ama güzel bir yazı olmuş emeğe saygı arkadaşlar.. :)
Mete Yıldız . 02.01.2014
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş teşekkür ederim performan ödevimi hep burdan yaptım sağolun
Furkan . 29.10.2015
CEVAP YAZ
vala ne söyliyim olmamış çünkü hz hamza nın ölümü yok yani varda var da var
Defne . 01.01.2016
CEVAP YAZ
Allah sizden razı olsun sizin sayenizde bir din ödevinden daha kurtuldum:)
Xxx_420_www_bora_xxx . 25.12.2015
CEVAP YAZ
İNANILMAZ KISA VE ÖZ SÜPERSİNİZ TEŞEKKÜRLER EMEĞİNİZE SAGLIK
Canan . 06.01.2014
CEVAP YAZ
bunu yaptınız için çok ama çok teşekür ediyorum ödevime yardımcı oldunuz
Saalihcan . 02.11.2013
CEVAP YAZ
Cok guzel olmus sinavima calismis oldum hi Burada imam hatipe gideyorum
Sema . 15.11.2015
CEVAP YAZ
Teşekkür Ederim Hz. Muhammedin Hayatı Performans Ödevimi Buradan Yaptım
Apleuxa . 01.12.2013
CEVAP YAZ
Teşekkür Ederim Hz. Muhammedin Hayatı Performans Ödevimi Buradan Yaptım
Enes . 09.12.2013
CEVAP YAZ
peygamberimiz 27 adet savaşa katılmıştr burda kaç tane var. eksik bilgi
Emin . 18.09.2016
CEVAP YAZ
Eyw abi sınavda yaradı hll bir kişi bunları yapıyor ya islamlik ölmemiş
Öğrenci . 26.03.2018
CEVAP YAZ
Allah sizden razı olsun sağolun.İnşallah daha da çok büyür siteniz. :)
Sıla . 27.03.2016
CEVAP YAZ
Çok teşekkür ederim idol bir sitesiniz yardımcı olduğunuz için sağolun
Pelin Simay . 13.01.2015
CEVAP YAZ
ŞİMDİ TEK İŞİM HEYECANIMI GİDERMEK . ÇOK İŞİME YARADI . . . . .
Selim . 04.04.2015
CEVAP YAZ
allah size yardım etsin istediğiniz gilekleri yerine getirsin işallah
Yok . 04.03.2016
CEVAP YAZ
sağolun allah razı olsun hazırlayan kurum veya kuruluştan
Ömer . 27.12.2013
CEVAP YAZ
peygamberimiden allah ondan razı olsun rapbim kaprini nurla doldursun
Ali Koyun . 28.10.2013
CEVAP YAZ
ben çok beğendim kim yazdıysa aferin diyorum
Aylin . 13.01.2014
CEVAP YAZ
saolun ödevime yardımcı oldunuz emeğe saygı herkes yorum atsın bence
İlayda . 09.02.2014
CEVAP YAZ
Çok te&537;ekkür ederim bu arada bi tane daha savaş var ficar savaşı
Eray . 17.02.2016
CEVAP YAZ
çok iyi bir şey inandım yaa guzell vallahi maşallah..
Ferzane . 29.07.2015
CEVAP YAZ
thank you wery much çok teşekkür ederim sınavıma çalışmış oldum
Umut . 24.05.2015
CEVAP YAZ
Harika.Ödevime çok yardımcı oldu.Kim hazırladıysa ellerine sağlık.
Eda . 21.12.2014
CEVAP YAZ
çok teşekkür ederim kurbanlar Rabbim hepimizden razı olur inşallah
Müzeyyen . 16.02.2018
CEVAP YAZ
ödevim kolayca yaptım bu sayfayı beğendim performansı kurtardım.
Sıla . 23.12.2013
CEVAP YAZ
bügüne kadar ğördüğüm sitenin eniyisiydi
Enes . 22.12.2013
CEVAP YAZ
çok işime yaradı artık her performans ödevimi buradan yapacağım
İrem Yıldız . 23.02.2014
CEVAP YAZ
çok güzel yazmışsınız sınava çalışmama yardımcı oldunuz sağolun
Damla . 03.04.2016
CEVAP YAZ
Sagol un gercekten öğrenmem iyi oldu cook Teşekkür ediyorum ...
Deniz . 08.06.2017
CEVAP YAZ
Efendimiz (sav)’in Mute savaşına katıldığına emin misiniz ?
Halil Altun . 14.09.2019 18:26:03
CEVAP YAZ
bn beğendim bi kız için en güzelide bu zaten (sudenaz mercaan)
Asd:asd:asd: . 25.11.2013
CEVAP YAZ
cok tessekür ederim bakmama gerek kalmadı hepsi aklımda kaldı
Mehmet Uygar Aksu . 07.11.2013
CEVAP YAZ
ödev işte buradan yapılır desenize nere teşekkür ediyonrsunuz
Sude . 14.12.2013
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler.nihayet yarınkı ödevi bitirdim. Sağolun.
Ömer . 17.09.2014
CEVAP YAZ
tesekkürler ödevimi buradan yaptım bana çok yardımcı oldunuz
Merve . 11.02.2014
CEVAP YAZ
BEN AÇELYA HZ.MUHAMEDİN KATILDIĞI SAVAŞLARI GÖRMEK İSTİYORUM
Açelya . 28.12.2015
CEVAP YAZ
buna bayıldım ? müthiş bir site herekese tavsiye ediceğim...
Nesrin Falik . 21.12.2015
CEVAP YAZ
Çok yararlı bir yazı emeği geçen herkese çok teşekkür ederim
Emirhan . 28.04.2016
CEVAP YAZ
Merhaba ben 6/A sınıfından Işıl işime yaradı teşekkür ederim
Işıl . 11.03.2018
CEVAP YAZ
Çok teşekür ederim sizin sayenizde ödevimi tamamladım
K.ozcelik . 29.03.2016
CEVAP YAZ
sizlere teşekkür ederim sınavımda bu bilgileri kulanacağım
Yasemin . 30.03.2016
CEVAP YAZ
ben bunları anlamlarıylamı yazsam 8. sınıfa gidiyorm
Açelya . 09.01.2014
CEVAP YAZ
çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu Allah razı olsun
İsim . 28.11.2017
CEVAP YAZ
Sağ olun gıcık sosyalcimden sayenizde kurtulduiuummmm 8
Rickypanda . 23.10.2019 19:51:59
CEVAP YAZ
4d sınıfında okuyorum yarınkı sınavıma calısıyarum
Omer Anlazuk . 11.05.2016
CEVAP YAZ
H.z Muhammed Peygamberimizin yaptığı savaşlar bu kadarmı
Almira . 15.01.2014
CEVAP YAZ
FİCAR SAVAŞINI UNUTMUŞSUNUZ.EKLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM.
A.y. . 07.11.2013
CEVAP YAZ
Bu gönderi içn çok teşekkürler ödevimde yardımcı oldu :)
Ahmet . 23.10.2013
CEVAP YAZ
thank you wery much :) I love the way this information
Jane . 07.02.2015
CEVAP YAZ
dersime işe yarayacak şeyler var allah razı olsun
Efe . 05.04.2015
CEVAP YAZ
sevgili arkadaşlar bende size katılıyorum. 3 3 (kedicik)
Ateşlisarışın . 29.03.2015
CEVAP YAZ
ben bu siteyi çok beyendim ama biraz daha iyi olabilirdi
Nisanur . 14.03.2015
CEVAP YAZ
Benî Mustalik (Müreysî) Gazvesi savaşı neden yazılmadı?
Davut . 09.02.2016
CEVAP YAZ
ALLAH razı olsun kim yazdıysa ödevime çok yardımcı oldu
Aslan . 13.01.2014
CEVAP YAZ
Sağolun çok işime yaradı sınavda hep çıktı mükemelsiniz
Hanım Nisa &128518;&128518;&128518;&128518;&128518;&128521;&128521; . 21.05.2017
CEVAP YAZ
Çok g&369;zel dir ALLAH razi olsun çok tessekkur ederim
Anoniem . 26.04.2017
CEVAP YAZ
TALAS SAVASI FALAN NERDE BU KONUYA GİRİYOMU
Yakup . 05.04.2018
CEVAP YAZ
Bence güzel olmuş, haftaya olan din sınavında çıkacak
Ben . 06.05.2018
CEVAP YAZ
Abi çok sağol işime acayip derecede yaradı çok tskrler
Sahin . 04.04.2018
CEVAP YAZ
Ödevimde Çok Yararı Dokundu Allah Sizden Razı Olsun :)
Damla . 26.12.2013
CEVAP YAZ
çok yardımcı oldu bana teşekkür ederim adamsınız
Müslüm Akbulut . 28.12.2014
CEVAP YAZ
Performans Ödevimin En Güzel Bölümlerinden Biri Olucak
Şahin Akbaş . 30.12.2014
CEVAP YAZ
çok güzel ve çok kısaydı ödevimi hemen bitirdim :D :D
Yusuf Berke . 15.12.2013
CEVAP YAZ
Eyw sağolun 4 ayın 6 sında sınavım var eyw...🙏👌
Destiny . 05.04.2018
CEVAP YAZ
teşkkür ederim :D isim için özür dilerim :Dafödgswhus
Yarakmın Başı . 02.04.2017
CEVAP YAZ
BAŞ KA SAYFALARA BAKIYOM FARKLI BURASI YANŞİL BEYLER
Asdasd . 20.11.2013
CEVAP YAZ
WAW YES VERY GOOD THANK YOU FOR MY HOMEVORK BEATİFUL
Losesita Jeyksn . 24.04.2014
CEVAP YAZ
çok sağol sınavıma çok yardımcı oldun eyvallah
Can . 05.12.2014
CEVAP YAZ
peygamberimiz (s.a.v) hayatını bilmek şereftir
Kübra Nur . 28.02.2015
CEVAP YAZ
hz. muhammedin katılmadığı savaşlarıda söylermisiniz
Ayça . 17.11.2015
CEVAP YAZ
çok uzun olmuş ve güzel olmamış imam hatibe gidiyorm
Gülçiçek . 22.10.2015
CEVAP YAZ
Dilan Su mal biz napak birinciysen sana soran olmadi
Okul Birincisi . 06.12.2015
CEVAP YAZ
çok güzel anlatılmış ama gereksiz bilgi bence
Simo . 15.03.2015
CEVAP YAZ
çok tesekkür ederiz bize bu hizmeti sundugunuz icin
Akif . 28.10.2013
CEVAP YAZ
sınav gibi test de yapın bence çok güzel olur
Allahın Güzel Kulu . 06.09.2016
CEVAP YAZ
Sağol yarınki sınav için kopya çekmeyi düşünüyorum
İnsan . 19.11.2017
CEVAP YAZ
5/a sınıfından ben ahmet taha sağolun işime yaradı.
Ahmet Taha Albamya . 03.03.2018
CEVAP YAZ
Allah razı olsun sınava çalişmama yardımcı oldunuz
Misafir . 08.04.2016
CEVAP YAZ
Saol kardeşim proje ödevimdi cok yardımcı oldun :)
Tarık . 07.12.2013
CEVAP YAZ
çok güzel bir site ve istediğim savaşlar bulunuyor
Halil Can Demir . 14.01.2014
CEVAP YAZ
Harika.Allahın resulünü tanıttığınız için sağ olun
Ramazan . 21.03.2015
CEVAP YAZ
çok saol un öevime büyük katkıda bulundunuz
Burcu . 04.02.2015
CEVAP YAZ
süper olmuş bayıldım videomda bu siteyi yayınlıcam
Ndng Enes Batur . 23.12.2015
CEVAP YAZ
Cok guzel olmus Allah razi olsun hazirlayanlardan
Pinar . 15.11.2015
CEVAP YAZ
Peygamberimiz hakkında güzel bilgiler verilmiştir
Miraç Ercan . 12.12.2014
CEVAP YAZ
bitane daha savaşı vardı ok toplayacılık yaptığı
Kerem . 01.01.2015
CEVAP YAZ
çok güzel allah (c.c.) ne dileginiz varsa versin
Ela . 11.04.2015
CEVAP YAZ
bence çok güzel bir site yapanların eline sağlık
Aleyna Aşık . 05.02.2014
CEVAP YAZ
Valla sınavıma çok yardımcı oldu teşekkür ederim
Zümra Erbaşlar . 13.01.2014
CEVAP YAZ
Teşekkürler ödevime çook yardımcı oldu ...
İbrahim . 09.03.2014
CEVAP YAZ
Ben ne diyorum başka bişey çıkıyor karşıma
Reynmen . 11.12.2017
CEVAP YAZ
allah razı olsun sizden çok işime yaradı sağolun
Fenasi Kerim . 03.04.2018
CEVAP YAZ
Çok güzel yazılmış müslümanlar hep yenmiş
Gizemli . 15.12.2017
CEVAP YAZ
Allah razı olsun tüm ödevlerimi buradan yapıyom
Mehmet . 09.10.2018 18:55:56
CEVAP YAZ
çok iyi ödevime yardımcı oldu bunlar çok önemli
Ata . 29.12.2015
CEVAP YAZ
Saol çocuklara sınavda soracağım bu sorulardan
Öğretmen Emre . 12.05.2015
CEVAP YAZ
Gercekten sağolun ödevime cok yardımcı oldu :D
Berktug Karabulut . 07.12.2014
CEVAP YAZ
sağ olun ödevimde yardımcı oldu teşeekür ederi
Berat Kalkan . 30.12.2013
CEVAP YAZ
&128579;&128579;&128579; gerçekten güzel
Hakam . 24.02.2018
CEVAP YAZ
Yorumumunuz Cok guzel olmmus ALLAH razı olsun
İsminiz . 21.03.2017
CEVAP YAZ
Çok sağolun sosyal ödevime çok yararı dokundu
Mehmet Eren . 06.02.2016
CEVAP YAZ
yanlız ben din değil sosyal ödevi içn geldim
Cida . 12.01.2016
CEVAP YAZ
allah razı olsun teşşekkürler elinize sağlık
Hasan . 17.01.2016
CEVAP YAZ
güzel bir siteymiş herkese önericem :D
Arif Can . 02.03.2016
CEVAP YAZ
Çok teşekür ederim dersime çok yardımcı oldu
Halil . 26.01.2015
CEVAP YAZ
Sınavda çok işime yarıycak iyiki varsınız :)
Sude . 20.11.2013
CEVAP YAZ
Bedir savaşı 13 mart 624 yılında yapılmıştır
Muhammet Furkan . 23.11.2017
CEVAP YAZ
Teşekkulr odev vardi hemen actim yaptim sen
Gg . 06.11.2017
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş elinize sağlık dostlarım :D
Hasan . 18.04.2016
CEVAP YAZ
Daha ayrıntlı olsa güzeldi ama yinede güzel
Allah In Bir Kız Kulu . 25.05.2016
CEVAP YAZ
bisiy sorcam bu sırasıyla gidiyo dimi
Msl . 05.04.2018
CEVAP YAZ
İşime yarayacak şeyler var.Allah razı olsun
Muhammet Emin Alaş . 19.04.2015
CEVAP YAZ
güzel olmuş ama girmediklerine yazsaydınız
Elanur . 11.12.2015
CEVAP YAZ
Fena değil. ama biraz daha iyi olabilirdi.
Allahın Bir Kulu . 04.10.2016
CEVAP YAZ
Çok sağolun performansıma yardımcı oldunuz
Şafak Gül . 26.04.2016
CEVAP YAZ
İŞİME ÇOK YARADI KİM YAPTIYSA ELİNE SAĞLIK
Ecrin Su . 22.02.2018
CEVAP YAZ
Ödevim sonunda bitti teşekkürler saygılar
Mustafa Eren Eke . 10.01.2018
CEVAP YAZ
VALLA COK GUZEL BIR SITE HERKESE ONERIRIM
Serkan . 28.11.2017
CEVAP YAZ
Çok güzel bir site herkese tavsiye ederim
Nehir . 12.04.2016
CEVAP YAZ
yorum :D ::D :D:D::D : D:D :QWQWeqweqwqwe
İsim . 10.10.2016
CEVAP YAZ
Nenc çok güzel olmuş elinize sağlık
Enes . 12.05.2017
CEVAP YAZ
teşekürederim ödevime yardım etıniz
Zeynep . 30.09.2014
CEVAP YAZ
Müthişsiniz sınavım var Allah Razı Olsun
Umut Öz . 11.01.2016
CEVAP YAZ
ÇOK TEŞEKKÜRLER DERSİME YARDIMCI OLDUNUZ
Aliye . 25.02.2016
CEVAP YAZ
çok teşekürler ödevime çok yardımcı oldu
Bilmiyorum . 14.02.2016
CEVAP YAZ
teşekür ederim maykıfat oynadığınız için
Maykıraff Oynayan Gaming Hd İzle .com . 19.04.2017
CEVAP YAZ
Çok güzel olmus.. Tesekkürler ☺👌☺
Isimsiz . 22.03.2019 10:58:49
CEVAP YAZ
cidden çok işime yaradı teşekkür ederim
Esra . 23.05.2018
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş inşallah yazılıda çıkar
Herşey Kuran . 04.01.2018
CEVAP YAZ
teşekkür ederim.Yarınki sınava çalıştım
Eren . 17.11.2014
CEVAP YAZ
allah ım hz.muhammed ne kadar güçlüymüş
Ali . 18.12.2014
CEVAP YAZ
çok sağolun proje ödevime yardımcı oldu
Sinan . 19.12.2014
CEVAP YAZ
ödevime yardımcı oldunuz çok sağolun...
Elif . 05.06.2014
CEVAP YAZ
very good. thank you for my homework...
Jack . 16.03.2014
CEVAP YAZ
kursta okym işime yaradı tskler
Ramazan . 15.04.2014
CEVAP YAZ
çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu.
Fahrettin . 01.12.2013
CEVAP YAZ
tebük savaşı 632 yılında yapıldı
Kadir . 29.11.2013
CEVAP YAZ
valahi inşallah imamahatipi kazanırım,
Mehmet . 14.08.2015
CEVAP YAZ
burada savaşlar gayet açıklayıcı olmuş
Azra Sumru Gül Aydın Tepe . 23.12.2015
CEVAP YAZ
Bence güzel ama sanki biraz kısa olmuş
Sirin . 15.05.2018
CEVAP YAZ
çok yararlı bilgiler allah razı olsun
Fatıma . 04.05.2016
CEVAP YAZ
Çok sağol çok yardımcı oldunuz... :)
Sevgi . 01.03.2016
CEVAP YAZ
bilgileriniz için teşekkürler sağolun
Lokman . 02.01.2015
CEVAP YAZ
Sınavda çıkmıştı oley be doğru Yaptım
Samet . 29.04.2015
CEVAP YAZ
evet cok sağolun odevımı bıtırebıldım
Eda Yıldız . 24.02.2015
CEVAP YAZ
kısa ve güzel ödevimi çabuk yaptım :)
Serhat . 09.12.2013
CEVAP YAZ
ne yalakalar lan her sitede var bu :D
Aşık . 18.03.2014
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş ya ödevime yaradı :D
Emirhan . 17.03.2014
CEVAP YAZ
Cok saolun odevimde ck yardimci oldu
Furkan İnce . 03.03.2014
CEVAP YAZ
bu site için size çok teşekür ederim
Onur Kodalak . 23.03.2015
CEVAP YAZ
çok sağolun ödevimi bitirebildim :))
Emir . 16.02.2015
CEVAP YAZ
teşekkürler. sınavım için çok yaralı
Misafir . 15.05.2016
CEVAP YAZ
Çok beğendim allah sizden razı olsun
Semanur . 18.05.2017
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz
Tuğba . 20.07.2017
CEVAP YAZ
çok teşekkürler işime çok çok yaradı
Aha Dayıya Sor . 27.01.2018
CEVAP YAZ
Çok teşekkür ederim bana çok lazımdı
Berat . 12.03.2018
CEVAP YAZ
iyi en azibdan isime yaradi sağ olun
İsmi Boşver . 15.05.2018
CEVAP YAZ
tesekürler ödevime yardimci oldunuz
Memo Can . 19.12.2014
CEVAP YAZ
Yardımlarınız için Teşekkür ederim
Dilara Ölmez . 07.01.2016
CEVAP YAZ
tşk ederim ödevimi yaptım başarıyla
Feride . 02.03.2014
CEVAP YAZ
ödevimi yapabildim tşk ederim
Belgin . 10.05.2014
CEVAP YAZ
TEŞEKKÜRLER ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ...
Sema . 05.01.2014
CEVAP YAZ
elleriniz dert görmesin teşekürrler
Nilüfer . 22.12.2013
CEVAP YAZ
gerçekten çok kısa ve özdü sağ olun
Zehra . 25.12.2013
CEVAP YAZ
ödevime yardımcı oldu tşkür ederim
Berat . 16.02.2014
CEVAP YAZ
sınavıma yardım ettiniz sağolun
Samet . 18.11.2014
CEVAP YAZ
Cok yardimci oldu cook tessekurler
Seda . 05.05.2018
CEVAP YAZ
Çok sağolun epey faydsı oldu
İsa . 30.07.2017
CEVAP YAZ
Çok güzel olmuş.ALLAH razı olsun.
Kazım Gültekin . 16.11.2013
CEVAP YAZ
Çok güzel olmuş.ALLAH razı olsun
Ebru . 22.11.2013
CEVAP YAZ
allah razı olsun emeği geçenlere
Derya Sevinç . 06.03.2014
CEVAP YAZ
Siyer i nebi sınavında inş çıkar
Rabia . 15.12.2017
CEVAP YAZ
Yarın tarih sınavında çıkacak :)
Utku . 08.04.2018
CEVAP YAZ
Taşekkür ederim çok işime yaradı
Kerem . 21.04.2019 16:08:57
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler işime yaradı
Ömer . 05.03.2019 20:48:10
CEVAP YAZ
Mükemmel Sağolun
Uğur . 07.01.2018
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler işey yaradı
Kötü Kız . 22.03.2018
CEVAP YAZ
Tskrz sınav için önemliydi
Bakan Ege . 24.04.2017
CEVAP YAZ
Bakan Ege aynen haklisin
Adem . 10.05.2017
CEVAP YAZ
Çok sağol el one sağlık
Bjm . 20.03.2019 20:19:30
CEVAP YAZ
hepsi bu kaadar dimi
Cemre . 13.11.2019 20:54:53
CEVAP YAZ
Bence çok güzel olmuş
Ahmet . 09.05.2018
CEVAP YAZ
İşime yaradı Sağolun
Ayaz . 09.05.2018
CEVAP YAZ
Çok teşekkür ederim.
Çalışkan Kız . 26.03.2018
CEVAP YAZ
Buna ihtiyacım vardı
Emine . 08.02.2018
CEVAP YAZ
Buna ihtiyacım vardı
Emine Derin . 08.02.2018
CEVAP YAZ
Çok güzel ve keyifli
Beatiful Kız . 26.12.2017
CEVAP YAZ
Güzell ama çok uzun
Troll52 . 14.05.2017
CEVAP YAZ
Yarın sinavim vardi
Berra . 14.05.2019 21:33:51
CEVAP YAZ
sizi çok seviyorum
Serhat Aslan . 11.06.2017
CEVAP YAZ
sağol işime yaradi
İsmim . 15.11.2017
CEVAP YAZ
Sadece bu kadarmı
Güllü . 20.11.2017
CEVAP YAZ
Allah razı olsun
Memet . 26.03.2018
CEVAP YAZ
Güzel,begenmedim
Sanane . 10.04.2018
CEVAP YAZ
Teşekkür ederim
Ahsennur Şahin . 11.01.2018
CEVAP YAZ
Gayet iyi olmuş
Peygamber İzinden . 01.01.2018
CEVAP YAZ
çok teşekürler
Kimliksiz . 07.04.2019 22:12:03
CEVAP YAZ
Hz Muhammedin Hicreti
Hz Muhammedin Hicreti
Hz Muhammed'in Hicreti; Mekkeli müşrikler Hz. Muhammedi öldürmek için kati kararlar alıyor... Şimdi hicret sırası Hz. Muhammed'e gelmişti. Ellerinin altındayken bir şey yapamadıkları bu insan eğer Medine'ye hicret edecek olursa bu iş iyice çığırın...
Habeşistan’a Hicret
Habeşistan’a Hicret
“Zulme uğradıktan sonra, Allah yolunda hicret edenleri, and olsun ki, dünyada güzel bir yerde yerleştiririz. Âhiret ecri ise daha büyüktür.” (en-Nahl Sûresi, 41) a) Habeşistan’a İlk Hicret Edenler (615 M.) Müşriklerin ezâları dayanılmaz bir h...
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
İslâm’ın Mekke’de yayılmaya başlaması ile Mekke halkı iki kısma ayrıldı. l) Müslümanlar, 2) Müslümanlığı kabûl etmeyen müşrikler. Müşriklerin, Müslümanlara karşı davranışları, sırasıyla beş safha geçirdi: Alay, hakaret, işkence, ilişkileri kesme (...
Hz Muhammedin İslama Daveti
Hz Muhammedin İslama Daveti
Peygamber (s.a.s.) Efendimiz ilk üç yıl halkı gizlice İslâm’a dâvet etti. Yalnızca çok güvendiği kimselere İslâm’ı açıkladı. (62) Başta Hz. Ebû Bekir olmak üzere, Hak dini kabul etmiş olanlar da, el altından güvendikleri arkadaşlarını teşvik ediyorla...
İlk Müslümanlar
İlk Müslümanlar
İlk Müslümanlar, İslamiyet'i ilk olarak kabul edenlerdir. Hz. Muhammed'e vahiy geldikten sonra etrafında bulunan kişiler, İslam dinini kabul edip, Müslüman olmuştur. İslamiyet'i ilk olarak eşi Hz Hatice kabul ederek, ilk namazı birlikte kılmıştır. Ar...
İslamda ilk İbadet
İslamda ilk İbadet
İslâmda Allah’a imândan sonra ilk farz kılınan ibâdet, namazdır. İkinci vahiy ile el-Müddessir Sûresinin ilk âyetlerinin indirilmesinden sonra, Mekke’nin üst yanında bir vâdide, Cibril (a.s.), Rasûlullah (s.a.s.)’e gösterip öğretmek için abdest almış...
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Peygamber oluşu, kırk yaşlarında 610 senesinde Mekke'de gerçekleşmiştir. O dönemlerde Mekke'de bulunan hanif ve kendini dünya işlerinden soyutlayıp ibadete vermek isteyenler, recep ayında Hira dağına çekilerek, inzivaya dalarlardı. Hz M...
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil tarafından yapılmış olan Kâbe, geçen uzun asırlar içinde yağmur ve sel suları ile harabolmuş, tâmir edilmesi gerekmişti. Kureyşliler, Kâbe binasını yıkarak, yeniden yapmaya karar verdiler. Yardımlar toplandı, gerekli malz...
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin çocukları eşi Hz Hatice'den ve Maruyye'den olmuştur. Hz Hatice'den olan çocuklarının iki tanesi erkek, dört tanesi kızdır. Maruyye adlı eşinden de bir oğlu olmuştur. Dürüstlüğü ile bilinen Hz Muhammed'e Mekke'de amcasıyla ticaretle uğra...
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
1- TİCÂRET HAYÂTI Bütün Mekke’liler gibi Hz. Muhammed (s.a.s.) de amcasıyle birlikte ticâret yapıyordu. Gerek çocukluğunda, gerekse ticâret hayâtında, dürüstlüğü ile tanınmıştı. Sözünde durmadığı, yalan söylediği, başkalarına zarar verecek bir da...
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
1- EBÛ TÂLİB’İN HİMÂYESİ Peygamberimizin hayâtının sekiz yaşından yirmibeş yaşına kadar olan dönemine “gençlik devresi” denilir. Bu devrede Rasûlullah (s.a.s.) amcası Ebû Tâlib’in yanında, onun himâyesi altında bulunmuştur. Ebû Tâlib, zeki ve ...
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Hz. Muhammed (s.a.s.) Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı’nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke’nin doğusunda bulunan “Hâşimoğulları Mahallesi”nde, babasından kendisine mirâs kalan evde doğdu. Arapların takvim başı olara...

 

Hz Muhammedin Doğduğu Çevre
Hz. Muhammedin Amcaları
Hz. Muhammed'in Mucizeleri
Hudeybiye Antlaşması
Hz. Muhammedin Mekke Dönemi
Peygamber Nitelikleri
Hz Muhammedin Kısaca Hayatı
Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları
Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film
Hz Muhammedin Hadisleri
Hz Muhammedin Güzel Ahlakı
Hz Muhammedin Vefatı
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Mekkenin Fethi
Hendek Savaşı
Uhud Savaşı
Bedir Savaşı
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar
Hz Muhammedin Hicreti
Habeşistan’a Hicret
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
Hz Muhammedin İslama Daveti
İlk Müslümanlar
İslamda ilk İbadet
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Popüler İçerik
Hz Muhammedin Güzel Ahlakı
Hz Muhammedin Güzel Ahlakı
Hz Muhammedin güzel ahlakı, peygamberimizin güvenilirliğini, hakkı gözetmesini, insana değer vermesini, üstün kişiliğini, hoşgörülü ve sabırlı olmasın...
Hz Muhammedin Vefatı
Hz Muhammedin Vefatı
Peygamber Efendimiz veda haccını yapıp Medine'ye geri döndükten bir süre sonra hastalandı. Görevinin sona erdiğini ve bu dünyadan ahrete göçme zaman...
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Hz. Muhammed(sav) efendimizin insanlara son mesajıdır. 8 mart 632 senesinde, cuma günü zevalden sonra kasva adlı devesi üzerinde 140.000 müslümana ira...
Mekkenin Fethi
Mekkenin Fethi
Mekkenin fethi, Müslümanların Kureyşlilerin elinde bulunan Mekke'yi 11 Ocak 630 senesinde alması ile gerçekleşmiştir. Mekke şehri Hz Muhammed'in dünya...
Hendek Savaşı
Hendek Savaşı
Hendek savaşı, Müslümanlarla Mekkeli müşriklerin yapmış olduğu son savaştır. Bu savaş hicretin beşinci yılında, 627 senesinde yapılmıştır. Müslümanlar...
Uhud Savaşı
Uhud Savaşı
Uhud savaşı, 625 yılında Uhud dağı eteklerinde yapılmıştır. Savaş Medine'de bulunan Müslümanlarla, Mekke'deki Ebu Süfyan'ın ordusu arasında geçmiştir....
Bedir Savaşı
Bedir Savaşı
Bedir Savaşı, Müslümanlar ve Kureyşli müşrikler arasında 13 Mart 624 tarihinde yapılmış olan ilk savaştır. Bu savaş Müslümanlar ve Kureyşliler arasınd...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Allah Yolunda
Efendimizin Hayati
Selamın Aleyküm
Hadis
Kabul Etmemek
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Allah Yolunda
Efendimizin Hayati
Selamın Aleyküm
Hadis
Kabul Etmemek
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022