Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Hz Muhammedin Eşleri ve Çocukları

Hz Muhammedin Eşleri ve Çocukları

Hz. Muhammed'in eşleri ve çocukları, Peygamberimizin çevresindeki diğer gençler gibi eğlencede, içkide, kumarda gözü yoktu. Bütün kötülüklerden uzak duruyor, vaktini çalışarak geçiriyordu. Tam da o günlerde Suriye'ye bir kervan yola çıkacaktı. Kervanın sahibi Hatice güvenilir birini arıyordu. Hatice Mekke'de saygı duyulan, güvenilir, asil ve zengin bir dul kadındı. Meysere onun sırdaşı, en güvendiği yardımcısıydı. Meysere kervanın başına geçecek birini aramaya başladı, araştırmaları sonucunda bu işe en uygun kişinin Hz. Muhammed olduğunu düşündü. Hatice'de hemen onu davet ederek kervanını yönetmesi için teklifte bulundu. Hatice ve Peygamber Efendimiz anlaşmışlardı, Meysere'de bu yolculukta Peygamberimize eşlik edecekti. Kervan Suriye'ye doğru yola çıktı. Meysere ise yol arkadaşının hareketlerini izliyordu; Gördüklerine göre Hz. Muhammed anlatılanlardan da iyi biriydi. Dürüsttü, fedakârdı, yardımseverdi. Adaletli ve doğru kararlar veriyordu. Her davranışıyla insanların saygısını kazanıyordu. Yolculuk sona ermiş kervan Mekke'ye dönmüştü. Peygamberimiz Hatice'nin bütün mallarını satmış ve istediklerini de almıştı. Bu yolculuk çok kazançlı geçmişti.

Meysere Hatice'ye yolculukta olanları tek tek anlattı. Meysere'nin anlattığı her şey sevgili Peygamberimizin güzel ahlakına birer örnekti. O, diğer insanlardan çok farklı birisiydi. Duyduklarından etkilenen Hatice, bir süre sonra Hz. Muhammed'e evlilik teklif etti. Sevgili Peygamberimiz 25 yaşında, Hatice ise ondan büyüktü. İki tarafında rızası ile düğün yapıldı. Hz. Muhammed amcasının evinden ayrılarak Hz. Hatice'nin evine yerleşti.

Ebu Talb'in bu sıraları işleri kötüleşmişti. Peygamberimizi amcasına çocuklarından birini yanına almayı teklif etti. Amcası da kabul edince kuzeni Ali bu yeni aileye katıldı. Hz. Hatice'nin Mekke'ye getirilen esirler arasından aldığı Zeyd'de bu ailedeydi. Zeyd annesi ile çıktığı bir yolculukta kaçırılmış esir edilmişti. Hz. Muhammed, eşi Hatice tarafından kendisine hediye edilen Zeyd'e bir baba gibi davranarak ona ailesinin yokluğunu hissettirmedi. Bu sırada Peygamberimizin annesinin emaneti olan Ümmü Eymen'de onlarla birlikte kalıyordu.

Hz. Muhammed'in ve Hz. Hatice'nin ikisi erkek, dördü kız altı çocukları oldu. Kasım ilk çocuklarıydı. Ancak çok küçük yaşta öldü. Kızları Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm ve Fatma'ydı. Fatma dışında kalan kızlarının hepsi Peygamberimizden önce öldüler. Peygamberimiz ve Hz. Hatice'nin son çocukları ise Abdullah'tı. O da bir yaşına gelmeden vefat etti.

Hz. Muhammed'in Diğer Eşleri


Hz. Aişe: z. Aişe, Hz. Ebu Bekir'in kızıdır. Hicrtein henüz 1. Yılında Peygamber Efendimiz Hz. Aişe ile evlenmişti. Hz. Aişe Peygamber Efendimizin ilk eşidir. Hz. Muhammed, Hz. Aişe'ye ayrı bir sevgi duyardı. Hz. Aişe'ye atılan iftiranın asılsızlığı bir vahiy ile ispatlanmıştır.

Hz. Hafsa: Hz. Hafsa Ömer b Hattab'ın kızıdır. Peygamber Efendimiz kendisini boşamış ancak sonra tekrar dönmüştür.

Hz. Zeyneb: Hz. Zeyneb, Hz. Muhammed ile evlendikten birkaç ay sonra vefat etmiştir.

Hz. Ümmü Selema Hind: Ümmü Selema Hind Peygamber Efendimizin en son vefat eden eşidir.

Hz. Zeyneb bt Cahş: Hz. Zeyneb bt Cahş Peygamber Efendimizin halasının kızıdır. Peygamber Efendimiz Yüce Allah tarafından gelen bir ayet ile Hz. Zeyneb ile evlenmiştir. Bu ayette' Zeyd o kadınla beraberliğini sona erdirdiğinde onu seninle evlendirdik' diyordu. Hz. Zeyneb Hz. Ömer'in ilk halife olduğu yıllarda vefat etmiştir.

Hz. Cüveyriye: Hz. Muhammed, Hz. Cüveyriye'yi kölelikten kurtararak onunla evlenmiştir.

Hz. Ümmü Habibe: Hicretin 7. Yılında Peygamber Efendimiz Hz. Ümmü Habibe ile nikahlanmıştır.

Safiyye: Safiyye Peygamber Efendimize Safi'den cariye olarak gelmiş ve Peygamber efendimiz onu serbest bırakmıştır.

Hz. Meymune: Hz. Meymune Peygamber Efendimiz ile umre dönüşü ihramdan çıktıktan sonra nikahlanmıştır.

Peygamber Efendimizin bir de Mısırlı eşi Mariye vardır ve Mariye'den İbrahim isminde bir oğlu olmuştur. Fakat İbrahim henüz küçük yaşta ölmüştür.

Son Güncelleme : 27.01.2024 08:03:00
Hz Muhammedin Eşleri ve Çocukları ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Hz Muhammedin Eşleri ve Çocukları Yorumları
şifre

183 Yorum Yapılmış "Hz Muhammedin Eşleri ve Çocukları"
Çok güzel olmuş.Peygamberimiz hakkında böyle olmusuz yorumlar yapanı Allaha teslim ediyorum.
Merve . 11.05.2014
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
en küçüğü hz ayşe dir. hz. zeynep binti caşh eşler arasında en çok sadaka verendi ondan ona efendimiz eli en uzun olan hanımım derdi .
Beyzanur . 20.08.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
allah daima bizileri hz peygambere layık bir ümmet eylesin çok teşekürler bu siteyi hazırlayı sunanın elleri dert görmesin
Esat . 16.12.2013
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
keşke efendimizi görmek nasip olsaydı
Samet . 28.11.2013
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
hz.Peygamberin mısırlı eşi mariye annemiz ve onhdan olma ibrahim diye bir evladı daha olduğunu unutmuşsunuz onu eklereseniz bir eksiklik giderilmiş olur. Arkadaslar Peygamber Efendimizin S.A.V birden fazla eslerinin olmasinin nedeni onlari tamamen koruma altina aldiginin bir göstergesidir cnkü ozmanlar kizlari kadinlari diri diri gömüp vede iskenceler yapip öldürüyolardi. Peygamber Efendimiz bunlari gördü ve onlarinda erkekler gibi esit oldugunu kölelerlede vs evlenilebilecegini tüm insanliga göstermistir. Ayrica Peygamber Efendimizim tek helali Hz. Hatice Annemizdir. Ondan baskasini kendine helal kilmamistir ki buda cok net anlasilabiliyo. Diger eslerini koruma amacli onlarinda bir insan olarak haklarinin oldugunu göstermek ve islamiyete davet etmek islamda herkesin esit oldugunu göstermek kölede olsalar zenginde olsalar evlenebileceklerini tüm insanliga göstermek icin yapmistir. Süphesizki dinimizde herkes esittir kimse kimseden ne üstün nede asagidadir üstünlügü ancak ve ancak Allah C.C. Bilir. Peygamber Efendimiz tüm insanlarin en üstünüdür süphesizki Allah bunuda bildirmistir ama Resulu Ekrem Efendimiz hcbi zaman kendini üstün görmemis herzman en fakirlerle yoldas olmustur. İste öyle bi liderimiz Peygamber oldugu halde kendisini herkesle esit gören belkide mazlumlari kendinden üstün gören ve Yüce Rabbimizin tüm islam alemine vede tüm insanlıga elcisi olarak gönderdigi icin Allaha sükredelim arkadaslar bütün ictenligimizle.
Erturul . 21.12.2013
CEVAP YAZ
o öyle bir peygamberki anıldıgında inananında inanmayanında yüregi titrer ...bilgisizlik cahilik o zamanda vardı bukadar imkana ragmen şimdide var ..bu dünyadaki sınavları gecmek için degil ahiret sınavınızı gecmek için peygamber efendimiz s.a.s hayatını ögrenin ve elinizden geldigince güzel ahlakını vb. kendinize örnek alin ...bin şükürler olsunki onun ümetleriyiz belki dünya gözüyle görmeye nasip edilmedik ama ona vahi geldiginde bizden haber verilmişti seni görmeden sevip inanan bir ümetin olacak diye ...ALLAHIN en büyük nimeti bize olmuş farkında degıl peygamber ümmeti her peygamber duasını kulanırken bizim peygamberimiz ümetim demiş allah arastırın düşünün ögrenin cahilikten kurtulun demiş onca imkan ayaklarınızın altındayken araştırmayıp burda ileri geri konusuyorsunuz sizdemi inanmayanlardan olmak istiyorsunuz iblisin vesvelerine degil kurana sıgının o öyle bir kitapki bin yılın teknolojisi birlese bin yılın en ünlü bilginleri getirilse bırakın kitabı bir ayetini yazamazlar ...en acık ıspat kurandırki rabimiz öyledemiştirki sen olmasaydın ey muhammed and olsunki bu alemi yaratmazdın...bunu bilerek bın yüz yada tirilyonkez düşünüp öyle söyleyeceginiz birsey varsa soyleyin ..O öyle bir rabdirki eyerki günah sayılırsa onun azabından kurtulamasınız sakına sevdıgı adının yanında anılan kişiye dil uzatmayını...
Büşra Tekin . 10.01.2018
CEVAP YAZ
Arkadaslar Peygamber Efendimizin S.A.V birden fazla eslerinin olmasinin nedeni onlari tamamen koruma altina aldiginin bir göstergesidir cnkü ozmanlar kizlari kadinlari diri diri gömüp vede iskenceler yapip öldürüyolardi. Peygamber Efendimiz bunlari gördü ve onlarinda erkekler gibi esit oldugunu kölelerlede vs evlenilebilecegini tüm insanliga göstermistir. Ayrica Peygamber Efendimizim tek helali Hz. Hatice Annemizdir. Ondan baskasini kendine helal kilmamistir ki buda cok net anlasilabiliyo. Diger eslerini koruma amacli onlarinda bir insan olarak haklarinin oldugunu göstermek ve islamiyete davet etmek islamda herkesin esit oldugunu göstermek kölede olsalar zenginde olsalar evlenebileceklerini tüm insanliga göstermek icin yapmistir. Süphesizki dinimizde herkes esittir kimse kimseden ne üstün nede asagidadir üstünlügü ancak ve ancak Allah C.C. Bilir. Peygamber Efendimiz tüm insanlarin en üstünüdür süphesizki Allah bunuda bildirmistir ama Resulu Ekrem Efendimiz hcbi zaman kendini üstün görmemis herzman en fakirlerle yoldas olmustur. İste öyle bi liderimiz Peygamber oldugu halde kendisini herkesle esit gören belkide mazlumlari kendinden üstün gören ve Yüce Rabbimizin tüm islam alemine vede tüm insanlıga elcisi olarak gönderdigi icin Allaha sükredelim arkadaslar bütün ictenligimizle.
Çağatay . 21.12.2013
CEVAP YAZ
burdan benim anladığım şu. o bölgede 7 yaşından önce bakire kadının olmayışı,kız çocukları nı hem öldürülüyor sonrada zevce bulmakta zorlanıyor.kadınlar bir eşya gibi ondan ona geçiş yapmışlar.bir gariplik.peygamber soyundan gelmesin diyede çocuklar sanırım katledilmiş.hiç yaşayan yok.zaten öğle olsaydı günümüz çağında çalkantıya baksen.yok bizim soyumuz yok sizin soyunuz.
Gokhan . 25.04.2018
CEVAP YAZ
Cengiz biraz ilim öğren sonra Peygamber (s.a.v) efendimiz hakkında konuş o kadınların hepsi savaşta dul kalan kadınlardır Peygamber(s.a.v)efendimiz onlarla evlenmiştir çünkü onların hem namuslarını korumak hem de islamiyeti yaymak için evlenmiştir ayrıca tek Peygamber (s.a.v)efendimiz değil savaştan sağ çıkan diğer erkeklerde o dul kalan kadınlarla evlenmiştir
Zehra . 21.07.2017
CEVAP YAZ
sadece bu konunun o kadar dikkat çekmesi içimizde art niyetli insanların varlığını belli ediyor. Ne kadar iğrenç yorumlar var. Peygamber Efendimiz nikahına aldığı kadınları neden aldı biliyor musunuz da konuşuyorsunuz? O devir de bizim yaşantımız yoktu. Kadınlar zulüm görüyordu. Peygamber Efendimiz o kadınları korumak amacı ile nikahına almıştı.
Muttali . 06.03.2016
CEVAP YAZ
böyle bir rahmet peygamberine atılan asılsız iftiralar bazı kalın kafalılar tarafından tabi hiç hoş değil öyle kusursuz bir hayat yaşamışki ibret almak lazım ümmeti ümmeti diye ızdırap duyan hak peygamberi kendisiyle karşılaşmayı o kadar arzuluyorumki inşallah nasip olur nefsimize yenilmez isek tabi ALLAHU TEALA YARDIMCIMIZ OLSUN
Yaşar . 01.07.2014
CEVAP YAZ
Mecit Aka beyefendi, Allah C.C insanları bir damla sudan değil bir kan pıhtısından yarattığını, ilk vahi ile bildirmiştir. Oku seni yaradan Rabbinin adiyla oku,biz seni bir kan pıhtısından yarattik diye devam eder...Lütfen Allahın kelamı olan Kuran ayetlerini kafanıza göre değiştirmeyin
Hakan . 21.01.2018
CEVAP YAZ
Bilgi paylaşımı güzel teşekkür ederim; Fakat bu bilgilerden net olarak Peygamber soyunun sadece bir kızından devam edip etmediği belirtilmiyor,ben diğer çocukların yaşamadığı ve durumun bu olduğunu çıkardım. Acaba doğru sonuç çıkarmışmıyım? Malum ortalıkta sayısız Seyyid dolaşıyorya.
Yılmaz Taşci . 27.04.2017
CEVAP YAZ
A Y K Rumuzlu kardeşime sesleniyorum, seni hiç yok iken bir damla sudan yaratan Allah C.C,Bismillah - İnneddine İndallahil İslam Allah katında din İslamdır diyor, sen bu dışındaysan ne ala, ama içindeysen sen böyle bir yorum yapmazsın, Rabbim sana hidayet versin İnşaallah.
Mecit Aka . 30.01.2016
CEVAP YAZ
Ne kadar iğrenç yorumlar var. Peygamber Efendimiz nikahına aldığı kadınları neden aldı biliyor musunuz da konuşuyorsunuz? O devir de bizim yaşantımız yoktu. Kadınlar zulüm görüyordu. Peygamber Efendimiz o kadınları korumak amacı ile nikahına almıştı.
Nur . 07.07.2014
CEVAP YAZ
Efendimiz (s.a.v.) in diğer eşlerinden çocukları olmuş mu? Bildiğimiz üzere Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin (a.s.) dan başka soyunun olmadığı, ancak günümüzde seyyid sıfatıyla bir çok kişi geçmektedir. Bu konuda bizi bilgilendirirmisiniz.
Yahya Hamamcıoğlu . 22.12.2014
CEVAP YAZ
bir peygamber hakkında ne kadaar iğrenç yorumlar yazıyorsunuz.57 yaşına kadar tek eşiyle yaşayan sonrada bazı nedenlerden dolayı çok evlilikler yapan hayatı tamamen temiz olan bir insan hakkında böyle yorumlar yazmayın
Kürşat Doğucu . 25.04.2014
CEVAP YAZ
Refik kardeşim Peygamberimize peygamberlik görevi gelmeden önce Hristiyanlık daki bozulan tevhid inancı nedeniyle hak yol Haniflik ti. Kendine hanif adı takmadanda tevhidi düzgün yaşayanlar hak yol üzere yaşamışlardır.
Saffet . 22.01.2014
CEVAP YAZ
gerçekten çok uzun bir çalışmanın ürünü oldugunu gösteriyor hz.muhammedle ilgili yazdıklarınız bana ödevimde çok yardımcı oldu emegi geçen herkese çok teşekürler başarılarınızın devamı diligiyle iyigüler
Ali . 26.12.2013
CEVAP YAZ
çok güzel gerçekten çok teşekür ederim peygamberimizi çok seviyorum onun hakında böyle şeyler yazmayın keşke bigün onunla tanışa bilseydim çok mutlu olurdum ben 13 yaşındayım
Zeynep Şirin . 26.02.2016
CEVAP YAZ
Serkan kardeşim, içinden geçenler vesvese kabulundendir ve halis imandandır. Dile dokmedigin sürece bir sıkıntı olmaz korkma. Unutma ki hırsız boş eve girmez. Allah imanını kuvvetlendirsin inşallah.
Mustafa . 01.12.2017
CEVAP YAZ
Peygamberimiz hakkında bilinçsizce yorum yazanlar lütfen okuyup araştırın ..biz hak din olan islama inanıyoruz..ateistlik yapıp insanların kafasını bulandırmaya çalışmayın
Cevo . 07.06.2014
CEVAP YAZ
Sapık bir adamın hayat hikayesi gibi akraba cariye kole birakmamis resmen allahın insanlara ornek olarak sectigi insan evlilik hayatindada seçici olmasi gerekmez mi
Cengiz . 11.07.2017
CEVAP YAZ
arkadaşlar bak benden iyi biliyosun peygamber efendimiz istiyerek yada zorla evlenmedı mwcbur kaldıgı için bakın içinde bi tanesı bakire hz aişe naladın sanırım?
Halil Sşkın . 02.06.2014
CEVAP YAZ
hz darwini okuyun arkadaşlar ordakiler daha gerçek masal anlatmıyor insanlığn milyonlarca yıllık geçmişi evrim çok harika konular. din afyondur uyuşturur sizi
A.y.k. . 05.11.2014
CEVAP YAZ
hz.Peygamberin mısırlı eşi mariye annemiz ve onhdan olma ibrahim diye bir evladı daha olduğunu unutmuşsunuz onu eklereseniz bir eksiklik giderilmiş olur.
Salih Özdoğan . 01.12.2013
CEVAP YAZ
ne kadar yanlış düşünüyosunuz yahu peygamber olmasa bu dünya da olmazdı Allah demişki hz. Muhammed olmassadı bu dünyayı yaratmazdım demiş ne oluyo yhh
Esma . 22.05.2014
CEVAP YAZ
hz.muhamet iyi biri olduna göre bu düğme çok kötü bir yeş olması gerek ve bunun sonucu cehenem herkes ona gör karar versin düğme yaparken
Aynur . 07.07.2014
CEVAP YAZ
Keşke bizde peygamberimizin zamanında yaşayabilseydik ve keşke peygamberimizin çocuğu olabilseydik ama yinede halimize şükredelim
Merve . 27.01.2014
CEVAP YAZ
bu benim ödevime yardımcı oldu ve bu yazıyı çok beğendim ve özellikle merve diye bir arkadaşımızın yorumunu daha çok beğendim
Rojda Güneş . 09.04.2014
CEVAP YAZ
ben okudum ve yorumsuzum yazık allah akıl vermıs hepımıze hepsı bu ama ne ıssınız demek ısterdım ozamanlar bu araplara
Okan . 04.05.2014
CEVAP YAZ
Yüce ALLAHın peygamberine dil uzatan gafiller sizinle aynı dünyayı paylaşmaktan iğreniyorum ALLAH sizi ıslah etsin.
Osman . 09.05.2014
CEVAP YAZ
bir an diyorumki heşke peygamber efendimizin o güzel yüzünü o nurlu yüzünü görebilseydim işallah cennette görücez
Gizem . 04.02.2014
CEVAP YAZ
Admin Su abuk sabuk yazilari kaldirmasi lazim acil efendimize a.s dil uzatanlari Allah kahri perisan etsin
Mustafa . 28.01.2014
CEVAP YAZ
Teşekkür ederim bazı yerlerde yazım yanlışı vardı ama yine de teşekkürler performans ödevime çok yardımcı oldu.
Muhammet Umut Kündeş . 22.12.2013
CEVAP YAZ
571 yılında yaşamayı şimdiki sapıtmış yılda yaşamayı ve o şavaşlarda hz . muhammedi korumayı çokk istterdim
Begüm . 11.02.2014
CEVAP YAZ
peygamber efendimiz çocuklarını küçük yaşta kaybetmiş çok üzücü bişey ALLAH hepimize peygamber sabrı versin
Onur . 12.03.2015
CEVAP YAZ
Sa öncelikle bir sorum var sizlere içimden bir ses diyor Allah a küfür ediyor nolur bir ı yol gostersin
Serkan . 26.11.2017
CEVAP YAZ
TEŞEKKÜR EDERİM BÜYÜK SINAV VAR HZ.MUHAMMED MUSTAFA PEYGAMBERİMİZ İLE İLGİLİ SORULAR ÇIKICAKMIŞ
Berre Buse . 18.04.2019 15:52:43
CEVAP YAZ
çok güzel ama üzücü olan şey çocuklarının vefatı hele de küçük yaşta vefat etmesi beni çok üzdü.
Mert . 04.01.2015
CEVAP YAZ
hazreti muhamedin hayatını çok severim he zaman okurum keşke onunla tanışa bilseydim
Zeynep Alka Evli . 26.02.2016
CEVAP YAZ
hz muhammed in hz aişe den bir oğlu olmuştur ismini veriyorum ibrahim diğer adı (tayyib) dir
Fatma . 29.04.2014
CEVAP YAZ
allah kimseyi annesis babasız bırakmasın kimseyi zora düşürmesin amin bu herkes için geçerli
Yakup . 07.07.2014
CEVAP YAZ
Rabbim hazırlanmasında emeği geçen kardeşlerimize çok müteşekkirim. Güzel bir paylaşım.
Mustafa Koç . 07.12.2013
CEVAP YAZ
elleriniz dert görmesin çok iyi. dersimde ve performansımda bana çok ama çok yardımcı oldu.
Sultan Altungeyik . 09.01.2014
CEVAP YAZ
bu YAZI YANIN VE EMEĞİ geçenlerin eline sağlık performan ödevime bu site çok yardımcı oldu
İbrahim Emir Özyiğit . 04.01.2014
CEVAP YAZ
ne güzel ya gerçekte göremedik ama rüyamda rüyamda gördem o nur yüzlü peygambeerimizi :(
Fatıma Sude . 08.02.2014
CEVAP YAZ
o kudum çok güzel yazmışsınız anlaşılır az öz hepinizden allah razı olsun çok duygulandim
Ayşe . 01.04.2014
CEVAP YAZ
Şu varki Hz.Hatice herkesin kalbindedirözellikle Hz.Muhammed (s.a.v.) in kalbindedir.
Allah Kulu . 31.01.2018
CEVAP YAZ
ummu gulsumu yanlıs yazmıs sınız peygamberın 4 kızı var sız hz. alıye yazmıssınız v
Selım Karaoğlan . 14.03.2016
CEVAP YAZ
peygamberimizi hayatını ve ailesini anlatıyo çok güzel bir hikaye beğendim
Ümmügülsüm . 11.02.2016
CEVAP YAZ
allah razı olsun hem peygemberimizi tanıdım hemde ödevime yardımcı oldu
Abdülkadir . 05.01.2014
CEVAP YAZ
adam ilk 11 i cikarmis ayse ilede 9 yasinda cinsel iliskiye hirdi
Aysehahah . 10.12.2013
CEVAP YAZ
Toplada 57 karısı olmuştur. Maaşallah subhanallah. Biz o kadar tavuğa bakamıyoruz
Y Usuf . 23.05.2018
CEVAP YAZ
efendimiz hz hafsa yı boşamamış yanlış bilgi vermeyin aynen dedigi gibi :D
Ayşem . 07.01.2016
CEVAP YAZ
Ben şunu merak ettim peygamberimiz sav doğduğunda anne sütü etmediği söyleniyor
Aliye Şenyılmaz . 29.07.2015
CEVAP YAZ
tşk ck guzl bir yazı cok faydalı fakat diger eslerinden cocukları yok mu ?????
Ayşenur Ayşenur . 03.01.2015
CEVAP YAZ
çok güzel ben imam hatibe gidiyorum ve sosyel ödevim için çok yardımcı oldu:D
Zehra . 23.12.2013
CEVAP YAZ
çok güzelaradığım her bilgiyi burda buldum ne ararsan var
Pelin Celaloğlu . 20.11.2013
CEVAP YAZ
tskkürler bu yazıyı hazırlayanlara ama keske esler daha detsaylı verilseydi
Kumsal . 09.01.2016
CEVAP YAZ
keşke resullah ı tanıyabilseydik o güzel insanın nurundan şefaat görseydik
Seçil . 13.01.2014
CEVAP YAZ
Ben imam hatipli biri olarak bu siteyi çok beğendim Allah(c.c) razı olsun
Selin Nur Çalışkan . 18.12.2013
CEVAP YAZ
GÖNÜLLERİMİZDE HEP O HİÇ BİZDEN AYRILMAYAK AYRILMASINDE .HZ.MUHAMMED(SAV)
Ykoyıı . 12.04.2016
CEVAP YAZ
çok çok güzel bayıldım hocamızda cok begenecek cok tesekkur ederim :D :D
Semanur . 21.12.2013
CEVAP YAZ
Hz. muhammed s.a.v. çocukları Kasım, Zeyneb,Rukiye,Ümmü Gülsüm,Fatıma.
Azra Elmas Can . 07.01.2016
CEVAP YAZ
din ödevimde hz. muhammedin hayatı ve bunları öğrenince çok beğendim
Yusuf . 10.01.2016
CEVAP YAZ
Performans ödevime çok yardımcı oldu. bu siteden teşekkür ederimm...
Yusuf Yönal . 10.12.2013
CEVAP YAZ
Çok güzel bilgiler vardı eşleri ve çocukları kim olduğunu da okudum
O Şimdi Asker Sedat . 07.04.2018
CEVAP YAZ
Allahım şükürler olsunki böyle peygamberimiz var Yarrabi şükür...
Vermicem Vermicem Kuruyup Gitsede Vermiycem Benim Değilmi Vermicem . 24.08.2014
CEVAP YAZ
cok haklisin nur arkadaşım Bilip bilmeden konusmayin lütfen
Derin Deniz . 31.07.2014
CEVAP YAZ
efendimiz hz.hafsayı boşamamıştır.. yanlış bilgi vermeyn lütfen
Meltem . 05.08.2015
CEVAP YAZ
arkadaşlar müttail doğru diyor ben de ona katılıyom
Melis Naz . 15.03.2016
CEVAP YAZ
La ilahe illallah Muhammeder Resulullah. Sefaat Ya Resulallah.
Emre . 25.06.2014
CEVAP YAZ
Cok guzel ve anlasilir sekilde yazilmis Allah razi Olson
Sunay Kocyigit . 26.05.2017
CEVAP YAZ
Böyle bilgileri araştırmak çok hoşuma gidiyor.Zaten yararlı
Princess . 10.04.2016
CEVAP YAZ
Çok iyi ya inşallah onun gibi yaşamayi nasip eder ya rabbim
Gülizar . 12.04.2016
CEVAP YAZ
gerçektende çok güzel ödevlerime yardımcı oldu teşşekkürler
Furkan . 24.10.2015
CEVAP YAZ
ödevime yardım etti diyemem ama çok güzel
İrem . 31.12.2013
CEVAP YAZ
çok teşekkür ederim ödevim için çok yardımcı oldu :)
Büşra Şamlı . 24.12.2013
CEVAP YAZ
peygamber efendimizin olduğu iş kesinlikle hayılıdır amin
Vefa . 12.02.2014
CEVAP YAZ
çok sağolun benim ödevime çok yardımcı oldunuz cok sağolun
Sadullah . 15.12.2013
CEVAP YAZ
Güzel olmuş ama biraz daha açıklasaydınız çok güzel olurdu
Zeynep . 01.08.2015
CEVAP YAZ
çok güzel bir site ödevlerimde ve sınava çok yardımcı oldu
Kumsal . 21.03.2017
CEVAP YAZ
ay çok ama çok güzel performans ödevim için bire bir:) :)
Beyzanur Ayçiçek . 12.12.2013
CEVAP YAZ
Burcu HZ. Muhammed onları koruma amaçlı nikahına almıştır
Fatih Abakay . 26.01.2014
CEVAP YAZ
çook iyi ne kadar okursan o kadar sevap kazanırsın
Tuğbanur Alğan . 02.02.2014
CEVAP YAZ
çok tesekkür ederim performansıma yararlı oldu :)
Nermin Çeri . 19.12.2013
CEVAP YAZ
dersimize süper yardımcı oldu yazandan allah razı olsun
Süade . 07.11.2013
CEVAP YAZ
Allah a inanç için peygambere meleklere kitaplara inanç
Muhammed . 11.04.2017
CEVAP YAZ
derslerime yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim
Mustafa . 09.12.2014
CEVAP YAZ
Kervan Suriye2ye doğru yola çıktı. yazım hatası var
Ömer . 19.05.2014
CEVAP YAZ
çok güzel olmuş ALLAH ne muradınız varsa versin
Engin . 22.12.2013
CEVAP YAZ
iyi ki bu siteye girmişim tam istediğim cevaplar var
Eylül . 22.12.2013
CEVAP YAZ
bu bilgileri nerde buluyosunuzçok güzel olmuş
Osman Mazlum . 19.11.2013
CEVAP YAZ
Çok iyi site.Çok güzel şeylerden bahsedilmiş,çok iyi
Özgür . 01.12.2013
CEVAP YAZ
çok iyi site.çok güzel şeylerden bahsedilmiş,çok iyi
Merve Nur Güney . 07.12.2013
CEVAP YAZ
performans ödevime çok yardımcı oldu teşekkür edrim.
Tuğçe . 17.12.2013
CEVAP YAZ
Derslerime çok yardım ettiğiniz için teşekkür ederim
Anzılha Batur . 03.10.2014
CEVAP YAZ
sağ olun çok iyi bir ödev olduğunu söyledi hocamm
Seviim :d . 02.11.2014
CEVAP YAZ
HİÇ GÜZEL OLMAMIŞ PROJE ÖDEVİME HİÇ YARDIMCI OLMADI
Tepegöz . 28.05.2015
CEVAP YAZ
bu sayfayı kurana allah razı olsun çok işime yaradı
Fatmanur Seker . 13.11.2013
CEVAP YAZ
çok güzel bilgiler var burada tavsiyem olur.
Sinem . 15.04.2014
CEVAP YAZ
Hepside çok güzel yazılmış allah sizden razi olsun
Deniz . 08.06.2017
CEVAP YAZ
Bunlar nerde yazılıyor kaynak göster?
Kaynak Popon . 06.06.2017
CEVAP YAZ
Sınavda çok iyi olursam siteyi herkese önereceğim
Süper Çocuk . 30.10.2017
CEVAP YAZ
bunu yapanada hazırlayanada çok teşekkürler
Kadir . 01.12.2013
CEVAP YAZ
ödevime çok yardımcı oldu çok ama çok teşekkürler
Melike . 18.12.2013
CEVAP YAZ
peygamber efendimizin çocuklarının ismi çok güzel
Sude . 22.12.2013
CEVAP YAZ
Sınavımda yardımcı oldunuz. Çok teşekkür ederim:)
Sude . 06.01.2014
CEVAP YAZ
Çok Gzl Yazanın Eline Saglık Güzele Ne denir? :)
Ada . 16.12.2013
CEVAP YAZ
9 tane her gece biriyle cennetini dünyada kurmuş
Akif . 21.04.2014
CEVAP YAZ
peygamberimizi sevenler yoruma adımı etiketlesin
Su . 07.07.2014
CEVAP YAZ
çok güzel keşke hz muhammedin hsaayatında olsak
Cumhur . 01.04.2014
CEVAP YAZ
bu nu ben deftere yazım ama çok uzunmuş vallaha
Murat . 05.01.2015
CEVAP YAZ
saolun ya ödevim vardı.yardımcı oldunuz saol :D
Sevgi . 17.12.2013
CEVAP YAZ
bunu yapanada hazırlıyanada çok teşekkür ederim
Necat . 19.11.2013
CEVAP YAZ
herkese katılıyorum özellikle mervenin yorumuna
İlayda . 03.02.2014
CEVAP YAZ
çok tşk ederim ödevim için çok yardımcı oldu :D
Sıla Çapar . 22.12.2013
CEVAP YAZ
Teşekkür ederim Ödevimde çok yardımcı oldu
Ezgi . 24.12.2013
CEVAP YAZ
sınavïm vardı çok yararlı oldu teşekkür ederim
Aycan Gürel . 21.03.2017
CEVAP YAZ
Helal olsun. Cok isime yaradi sizi kutluyorum
Adem . 28.04.2017
CEVAP YAZ
Cengiz kardeş beynini tak gel oyle tartışalım
Ali Osman . 01.08.2017
CEVAP YAZ
harika projemi burdan yaptım tavsiye ediyorum
Yılmaz . 23.03.2018
CEVAP YAZ
bunu yazan kişinin yüzünü görmek isterdim
Eray . 24.12.2013
CEVAP YAZ
tşk prfrmns ödeVİME ÇOK YARDIMCI OLDU
Zehra Nur . 21.12.2013
CEVAP YAZ
Hz. muhammedin 9 tane karısı mı var.
Burcu . 26.12.2013
CEVAP YAZ
allah herkese peygamber sabrı versin
Rumeysa . 18.02.2014
CEVAP YAZ
ödevime yardımcı oldu teşekkürederim
Edanur . 15.01.2014
CEVAP YAZ
güzel olmuş ama daha açıklayıcı olmalı idi
Aybüke . 06.05.2015
CEVAP YAZ
Çok güzel bilgiler yazıyor teşekkür ederim
Emine . 22.02.2016
CEVAP YAZ
bence muhteşemin çok çok ilerisinde güzel
Nida . 02.03.2016
CEVAP YAZ
çok teşekkür ederim.ödevime yardımcı oldu
Şevval . 18.01.2015
CEVAP YAZ
çok ğüzel bir site herkese tafsiye ederim
Mısraaa . 06.02.2015
CEVAP YAZ
bilmedigimiz cok şey var ALLAH razı olsun
Orhan . 10.12.2013
CEVAP YAZ
fevat etmistir diyince bile içim acıyoor
Fatıma . 17.11.2013
CEVAP YAZ
yazanın ellerine sağlık çok güzel yazmış
Menekşe . 28.12.2013
CEVAP YAZ
iyi çok işime yaradı ödevim için sağolun
Bilgesu . 24.12.2013
CEVAP YAZ
daha fazla bilgi istiyoruz resimde olsun
Besra . 23.12.2015
CEVAP YAZ
okudugumda masum bir bebek hissediyorum
Melisa . 07.03.2014
CEVAP YAZ
Valla ben çok beğendim çok işime yaradı
Trol Adam . 11.05.2017
CEVAP YAZ
allah kimseye ölüm acısı vermein
Ceyda . 21.05.2014
CEVAP YAZ
Sınavım Vardı Yararlı Oldu Teşekkürler
Melike Ayar . 10.05.2016
CEVAP YAZ
teşekkür ederim bilgi için sağolun :D
Deniz . 25.02.2014
CEVAP YAZ
çok guzel ödevimi yaptım .
Ömer . 26.10.2013
CEVAP YAZ
Çok saolun çok güzel bir ödev oldu :)
Hatice . 06.12.2014
CEVAP YAZ
çok iyi perfonmaz ödevime yardım eti
Abdullah . 29.04.2015
CEVAP YAZ
herkes hz. muhamedi çok seviyor
Eda . 31.03.2014
CEVAP YAZ
Çok güzel olmuş ve çok beğendim
Sevgi . 17.08.2017
CEVAP YAZ
Çok teşekkür ederim işime çok yaradı.
Sude Orhan . 09.10.2017
CEVAP YAZ
Mrbalar dondum fırtına gibi &128521;
Bahar . 24.03.2018
CEVAP YAZ
allah kimseye evlat acısı yaşatmasın
Mebrure . 29.03.2015
CEVAP YAZ
Benim bütün çocuklarını bulmam lazım
Bilmem . 11.02.2015
CEVAP YAZ
allah herkese peygamber sabrı versin
Ali . 03.03.2014
CEVAP YAZ
Bu siteyi kurandan Allah razı olsun
Burak Çalışkan . 25.12.2013
CEVAP YAZ
emeği geçen herkese teşekkür ederim
İbrahim . 25.12.2013
CEVAP YAZ
noktaları koysanız daha iyi olacak
Yasemin . 17.12.2013
CEVAP YAZ
yarışmada tüm soruları bilen varmı
Ali . 11.12.2013
CEVAP YAZ
çok işime yaradı sağ olun var olun
Beril Askaya . 21.07.2014
CEVAP YAZ
Allah kimseye ölüm acısı vermesin
Gamze . 06.04.2014
CEVAP YAZ
Allahu teala sizlerden razi olsun
Mesut Erarslan . 22.11.2013
CEVAP YAZ
çokk güzel ödevime yardımcı oldu.
Su . 17.12.2013
CEVAP YAZ
bu yazıyı yazanın ellerine sağlık
Furkan . 08.01.2014
CEVAP YAZ
kim yazdıysa ödevimi yardım etti
Harun Can . 15.11.2013
CEVAP YAZ
Cok tesekurler ellerinize saglik
Caner . 03.10.2014
CEVAP YAZ
Çok güzel sadece biraz eksik var
Esra . 17.05.2017
CEVAP YAZ
Hz.Muhammedin 12 karısı yok mu?
Ahmet . 15.04.2014
CEVAP YAZ
Bazi eksikler var 12 Karisi var
Hasan Polat . 21.05.2014
CEVAP YAZ
allah razı olsun teşkür
Sultan . 02.11.2013
CEVAP YAZ
Derken aynı şey babada oluyo
İbrahim . 03.12.2017
CEVAP YAZ
hz. muhammedi çok seviyorum
Emre . 14.11.2013
CEVAP YAZ
HZ.MUHAMMEDİ ÇOK SEVİYORUM.
Umutcan . 22.10.2013
CEVAP YAZ
Bencede çok güzel bilgiler
Edanur . 11.04.2018
CEVAP YAZ
peki hangi çocuk kimden ?
X . 02.04.2019 07:33:07
CEVAP YAZ
Çok güzel çok beğendim
Ece . 03.04.2018
CEVAP YAZ
İyilik ne kadar güzel
Hira . 24.09.2017
CEVAP YAZ
Çok güzel tesekkurler
Rana . 27.03.2019 20:05:09
CEVAP YAZ
Güzel teşekür ederim
Deniz . 07.05.2017
CEVAP YAZ
Çok teşekkür ederim
Bahar Sever . 06.10.2017
CEVAP YAZ
Doğru ve açıklamalı
Esra Akgün . 03.05.2017
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler:)
Betül . 12.12.2017
CEVAP YAZ
Allah razi olsun
Leyla K . 24.06.2018
CEVAP YAZ
Allah razı olsun
Fenerbahçe . 17.02.2018
CEVAP YAZ
Çok teşekkürler
Hasret . 07.04.2019 10:44:46
CEVAP YAZ
Hz Muhammedin Hicreti
Hz Muhammedin Hicreti
Hz Muhammed'in Hicreti; Mekkeli müşrikler Hz. Muhammed'i öldürmek için kati kararlar alıyor. Şimdi hicret sırası Hz. Muhammed'e gelmişti. Ellerinin altındayken bir şey yapamadıkları bu insan eğer Medine'ye hicret edecek olursa bu iş iyice çığırından ...
Habeşistan’a Hicret
Habeşistan’a Hicret
“Zulme uğradıktan sonra, Allah yolunda hicret edenleri, and olsun ki, dünyada güzel bir yerde yerleştiririz. Ahiret ecri ise daha büyüktür. ” (En-Nahl Suresi, 41)A) Habeşistan'a İlk Hicret Edenler (615 M.)Müşriklerin ezaları dayanılmaz bir hal almışt...
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
İslâm'ın Mekke'de yayılmaya başlaması ile Mekke halkı iki kısma ayrıldı. L) Müslümanlar, 2) Müslümanlığı kabûl etmeyen müşrikler.Müşriklerin, Müslümanlara karşı davranışları, sırasıyla beş safha geçirdi: Alay, hakaret, işkence, ilişkileri kesme (Boyk...
Hz Muhammedin İslama Daveti
Hz Muhammedin İslama Daveti
Peygamber (S. A. S.) Efendimiz ilk üç yıl halkı gizlice İslâm'a dâvet etti. Yalnızca çok güvendiği kimselere İslâm'ı açıkladı. (62) Başta Hz. Ebû Bekir olmak üzere, Hak dini kabul etmiş olanlar da el altından güvendikleri arkadaşlarını teşvik ediyorl...
İlk Müslümanlar
İlk Müslümanlar
İlk Müslümanlar, İslamiyet'i ilk olarak kabul edenlerdir. Hz. Muhammed'e vahiy geldikten sonra etrafında bulunan kişiler, İslam dinini kabul edip, Müslüman olmuştur. İslamiyet'i ilk olarak eşi Hz. Hatice kabul ederek, ilk namazı birlikte kılmıştır. A...
İslamda ilk İbadet
İslamda ilk İbadet
İslâmda Allah'a imândan sonra ilk farz kılınan ibâdet, namazdır. İkinci vahiy ile el-Müddessir Sûresinin ilk âyetlerinin indirilmesinden sonra, Mekke'nin üst yanında bir vâdide, Cibril (A. S.), Resulullah (S. A. S.)'e gösterip öğretmek için abdest al...
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammed'in Peygamber oluşu, kırk yaşlarında 610 senesinde Mekke'de gerçekleşmiştir. O dönemlerde Mekke'de bulunan hanif ve kendini dünya işlerinden soyutlayıp ibadete vermek isteyenler, recep ayında Hira dağına çekilerek, inzivaya dalarlardı. Hz....
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil tarafından yapılmış olan Kâbe, geçen uzun asırlar içinde yağmur ve sel suları ile harabolmuş, tâmir edilmesi gerekmişti.Kureyşliler, Kâbe binasını yıkarak, yeniden yapmaya karar verdiler. Yardımlar toplandı, gerekli malzeme ...
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammed'in çocukları eşi Hz. Hatice'den ve Maruyye'den olmuştur. Hz. Hatice'den olan çocuklarının iki tanesi erkek, dört tanesi kızdır. Maruyye adlı eşinden de bir oğlu olmuştur. Dürüstlüğü ile bilinen Hz. Muhammed'e Mekke'de amcasıyla ticaretle ...
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Bütün Mekke'liler gibi Hz. Muhammed (S. A. V.) de amcasıyla birlikte Ticaret yapıyordu. Gerek çocukluğunda gerekse Ticaret hayatında, dürüstlüğü ile tanınmıştı. Sözünde durmadığı, yalan söylediği, başkalarına zarar verecek bir davranışta bulunduğu, b...
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
1- EBÛ T LİB'İN HİM YESİPeygamberimizin hayâtının sekiz yaşından yirmibeş yaşına kadar olan dönemine“gençlik devresi” denilir. Bu devrede Resulullah (S. A. S.) amcası Ebû Tâlib'in yanında, onun himâyesi altında bulunmuştur.Ebû Tâlib, zeki ve âlicenâb...
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Hz. Muhammed (S. A. S.) Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı'nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke'nin doğusunda bulunan “Hâşimoğulları Mahallesi”nde, babasından kendisine mirâs kalan evde doğdu. Arapların takvim başı ola...

 

Hz Muhammedin Doğduğu Çevre
Hz. Muhammedin Amcaları
Hz. Muhammed'in Mucizeleri
Hudeybiye Antlaşması
Hz. Muhammedin Mekke Dönemi
Peygamber Nitelikleri
Hz Muhammedin Kısaca Hayatı
Hz Muhammedin Eşleri ve Çocukları
Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film
Hz Muhammedin Hadisleri
Hz Muhammedin Güzel Ahlakı
Hz Muhammedin Vefatı
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Mekkenin Fethi
Hendek Savaşı
Uhud Savaşı
Bedir Savaşı
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar
Hz Muhammedin Hicreti
Habeşistan’a Hicret
Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları
Hz Muhammedin İslama Daveti
İlk Müslümanlar
İslamda ilk İbadet
Hz Muhammedin Peygamber Oluşu
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Popüler İçerik
Hz Muhammedin Vefatı
Hz Muhammedin Vefatı
Peygamber Efendimiz veda haccını yapıp Medine'ye geri döndükten bir süre sonra hastalandı. Görevinin sona erdiğini ve bu dünyadan ahrete göçme zaman...
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Hz Muhammedin Veda Hutbesi
Hz. Muhammed(sav) efendimizin insanlara son mesajıdır. 8 mart 632 senesinde, cuma günü zevalden sonra kasva adlı devesi üzerinde 140.000 müslümana ira...
Mekkenin Fethi
Mekkenin Fethi
Mekkenin fethi, Müslümanların Kureyşlilerin elinde bulunan Mekke'yi 11 Ocak 630 senesinde alması ile gerçekleşmiştir. Mekke şehri Hz Muhammed'in dünya...
Hendek Savaşı
Hendek Savaşı
Hendek savaşı, Müslümanlarla Mekkeli müşriklerin yapmış olduğu son savaştır. Bu savaş hicretin beşinci yılında, 627 senesinde yapılmıştır. Müslümanlar...
Uhud Savaşı
Uhud Savaşı
Uhud savaşı, 625 yılında Uhud dağı eteklerinde yapılmıştır. Savaş Medine'de bulunan Müslümanlarla, Mekke'deki Ebu Süfyan'ın ordusu arasında geçmiştir....
Bedir Savaşı
Bedir Savaşı
Bedir Savaşı, Müslümanlar ve Kureyşli müşrikler arasında 13 Mart 624 tarihinde yapılmış olan ilk savaştır. Bu savaş Müslümanlar ve Kureyşliler arasınd...
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar
Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar
Hz. Muhammed'in Katıldığı Savaşlar;Bedir Savaşı: Bedir Savaşı hicretin 2. senesinin Ramazan ayında meydana geldi. Daha önceden düşünülüp tertiplenmiş ...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği
Hz Muhammedin Çocukları
Hz Muhammedin Evlilik Dönemi
Hz Muhammedin Gençlik Dönemi
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi
Allah Yolunda
Efendimizin Hayati
Selamın Aleyküm
Hadis
Kabul Etmemek
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Allah Yolunda
Efendimizin Hayati
Selamın Aleyküm
Hadis
Kabul Etmemek
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Şubat - 2024