hzmuhammedinhayati.gen.tr
Hz Muhammedin Hayatı

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarHz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları

Hz. Muhammed'in eşleri ve çocukları, Peygamberimizin çevresindeki diğer gençler gibi eğlencede, içkide, kumarda gözü yoktu. Bütün kötülüklerden uzak duruyor, vaktini çalışarak geçiriyordu. Tam da o günlerde Suriye'ye bir kervan yola çıkacaktı. Kervanın sahibi Hatice güvenilir birini arıyordu. Hatice Mekke'de saygı duyulan, güvenilir, asil ve zengin bir dul kadındı. Meysere onun sırdaşı, en güvendiği yardımcısıydı. Meysere kervanın başına geçecek birini aramaya başladı, araştırmaları sonucunda bu işe en uygun kişinin Hz. Muhammed olduğunu düşündü. Hatice'de hemen onu davet ederek kervanını yönetmesi için teklifte bulundu. Hatice ve Peygamber Efendimiz anlaşmışlardı, Meysere'de bu yolculukta Peygamberimize eşlik edecekti. Kervan Suriye2ye doğru yola çıktı. Meysere ise yol arkadaşının hareketlerini izliyordu; Gördüklerine göre Hz. Muhammed anlatılanlardan da iyi biriydi. Dürüsttü, fedakardı, yardımseverdi. Adaletli ve doğru kararlar veriyordu. Her davranışıyla insanların saygısını kazanıyordu. Yolculuk sona ermiş kervan Mekke'ye dönmüştü. Peygamberimiz Hatice'nin bütün mallarını satmış ve istediklerini de almıştı. Bu yolculuk çok kazançlı geçmişti.

Meysere Hatice'ye yolculukta olanları tek tek anlattı. Meysere'nin anlattığı her şey sevgili Peygamberimizin güzel ahlakına birer örnekti. O, diğer insanlardan çok farklı birisiydi. Duyduklarından etkilenen Hatice, bir süre sonra Hz. Muhammed'e evlilik teklif etti. Sevgili Peygamberimiz 25 yaşında, Hatice ise ondan büyüktü. İki tarafında rızası ile düğün yapıldı. Hz. Muhammed amcasının evinden ayrılarak Hz. Hatice'nin evine yerleşti.

Ebu Talb'in bu sıraları işleri kötüleşmişti. Peygamberimizi amcasına çocuklarından birini yanına almayı teklif etti. Amcası da kabul edince kuzeni Ali bu yeni aileye katıldı. Hz. Hatice'nin Mekke'ye getirilen esirler arasından aldığı Zeyd'de bu ailedeydi. Zeyd annesi ile çıktığı bir yolculukta kaçırılmış esir edilmişti. Hz. Muhammed, eşi Hatice tarafından kendisine hediye edilen Zeyd'e bir baba gibi davranarak ona ailesinin yokluğunu hissettirmedi. Bu sırada Peygamberimizin annesinin emaneti olan Ümmü Eymen'de onlarla birlikte kalıyordu.

Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları

Hz. Muhammed'in ve Hz. Hatice'nin ikisi erkek, dördü kız altı çocukları oldu. Kasım ilk çocuklarıydı. Ancak çok küçük yaşta öldü. Kızları Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm ve Fatma'ydı. Fatma dışında kalan kızlarının hepsi Peygamberimizden önce öldüler. Peygamberimiz ve Hz. Hatice'nin son çocukları ise Abdullah'tı. O da bir yaşına gelmeden vefat etti.

Hz. Muhammed'in Diğer Eşleri

Hz. Aişe: Hz. Aişe, Hz. Ebu Bekir'in kızıdır. Hicrtein henüz 1. yılında Peygamber Efendimiz Hz. Aişe ile evlenmişti. Hz. Aişe Peygamber Efendimizin tek bakire eşidir. Hz. Muhammed, Hz. Aişe'ye ayrı bir sevgi duyardı. Hz. Aişe'ye atılan iftiranın asılsızlığı bir vahiy ile ispatlanmıştır.

Hz. Hafsa: Hz. Hafsa Ömer b Hattab'ın kızıdır. Peygamber Efendimiz kendisini boşamış ancak sonra tekrar dönmüştür.

Hz. Zeyneb: Hz Zeyneb, Hz. Muhammed ile evlendikten birkaç ay sonra vefat etmiştir.

Hz. Ümmü Selema Hind: Ümmü Selema Hind Peygamber Efendimizin en son vefat eden eşidir.

Hz. Zeyneb bt Cahş: Hz. Zeyneb bt Cahş Peygamber Efendimizin halasının kızıdır. Peygamber Efendimiz Yüce Allah tarafından gelen bir ayet ile Hz. Zeyneb ile evlenmiştir. Bu ayette'' Zeyd o kadınla beraberliğini sona erdirdiğinde onu seninle evlendirdik'' diyordu. Hz. Zeyneb Hz. Ömer'in ilk halife olduğu yıllarda vefat etmiştir.

Hz. Cüveyriye: Hz. Muhammed, Hz. Cüveyriye'yi kölelikten kurtararak onunla evlenmiştir.

Hz. Ümmü Habibe: Hicretin 7. yılında Peygamber Efendimiz Hz. Ümmü Habibe ile nikahlanmıştır.

Safiyye: Safiyye Peygamber Efendimize Safi'den cariye olarak gelmiş ve Peygamber efendimiz onu serbest bırakmıştır.

Hz. Meymune: Hz. Meymune Peygamber Efendimiz ile umre dönüşü ihramdan çıktıktan sonra nikahlanmıştır.

Peygamber Efendimizin birde Mısırlı eşi Mariye vardır ve Mariye'den İbrahim isminde bir oğlu olmuştur. Fakat İbrahim henüz küçük yaşta ölmüştür.

Yayınlanma Tarihi : 25.12.2013 01:31:15

Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Hz Muhammedin Eşleri Ve Çocukları"

gokhan

burdan benim anladığım şu. o bölgede 7 yaşından önce bakire kadının olmayışı,kız çocukları nı hem öldürülüyor sonrada zevce bulmakta zorlanıyor.kadınlar bir eşya gibi ondan ona geçiş yapmışlar.bir gariplik.peygamber soyundan gelmesin diyede çocuklar sanırım katledilmiş.hiç yaşayan yok.zaten öğle olsaydı günümüz çağında çalkantıya baksen.yok bizim soyumuz yok sizin soyunuz.

018-4.-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Edanur

Bencede çok güzel bilgiler

018-4.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

O şimdi asker sedat

Çok güzel bilgiler vardı eşleri ve çocukları kim olduğunu da okudum

018-4.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Ece

Çok güzel çok beğendim

018-4.-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Bahar

Mrbalar dondum fırtına gibi &128521;

018-3.-24

Kullanıcı oyu: 4,5

yılmaz

harika projemi burdan yaptım tavsiye ediyorum

018-3.-23

Kullanıcı oyu: 4,5

fenerbahçe

Allah razı olsun

018-2.-17

Kullanıcı oyu: 4,5

ALLAH KULU

Şu varki Hz.Hatice herkesin kalbindedirözellikle Hz.Muhammed (s.a.v.) in kalbindedir.

018-1.-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Hakan

Mecit Aka beyefendi, Allah C.C insanları bir damla sudan değil bir kan pıhtısından yarattığını, ilk vahi ile bildirmiştir. Oku seni yaradan Rabbinin adiyla oku,biz seni bir kan pıhtısından yarattik diye devam eder...Lütfen Allahın kelamı olan Kuran ayetlerini kafanıza göre değiştirmeyin

018-1.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

büşra tekin

o öyle bir peygamberki anıldıgında inananında inanmayanında yüregi titrer ...bilgisizlik cahilik o zamanda vardı bukadar imkana ragmen şimdide var ..bu dünyadaki sınavları gecmek için degil ahiret sınavınızı gecmek için peygamber efendimiz s.a.s hayatını ögrenin ve elinizden geldigince güzel ahlakını vb. kendinize örnek alin ...bin şükürler olsunki onun ümetleriyiz belki dünya gözüyle görmeye nasip edilmedik ama ona vahi geldiginde bizden haber verilmişti seni görmeden sevip inanan bir ümetin olacak diye ...ALLAHIN en büyük nimeti bize olmuş farkında degıl peygamber ümmeti her peygamber duasını kulanırken bizim peygamberimiz ümetim demiş allah arastırın düşünün ögrenin cahilikten kurtulun demiş onca imkan ayaklarınızın altındayken araştırmayıp burda ileri geri konusuyorsunuz sizdemi inanmayanlardan olmak istiyorsunuz iblisin vesvelerine degil kurana sıgının o öyle bir kitapki bin yılın teknolojisi birlese bin yılın en ünlü bilginleri getirilse bırakın kitabı bir ayetini yazamazlar ...en acık ıspat kurandırki rabimiz öyledemiştirki sen olmasaydın ey muhammed and olsunki bu alemi yaratmazdın...bunu bilerek bın yüz yada tirilyonkez düşünüp öyle söyleyeceginiz birsey varsa soyleyin ..O öyle bir rabdirki eyerki günah sayılırsa onun azabından kurtulamasınız sakına sevdıgı adının yanında anılan kişiye dil uzatmayını...

018-1.-10

Kullanıcı oyu: 4,5

BETÜL

Çok teşekkürler:)

2017-12-12

Kullanıcı oyu: 4,5

İbrahim

Derken aynı şey babada oluyo

2017-12-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Mustafa

Serkan kardeşim, içinden geçenler vesvese kabulundendir ve halis imandandır. Dile dokmedigin sürece bir sıkıntı olmaz korkma. Unutma ki hırsız boş eve girmez. Allah imanını kuvvetlendirsin inşallah.

2017-12-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Serkan

Sa öncelikle bir sorum var sizlere içimden bir ses diyor Allah a küfür ediyor nolur bir ı yol gostersin

2017-11-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Süper çocuk

Sınavda çok iyi olursam siteyi herkese önereceğim

2017-10-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Sude orhan

Çok teşekkür ederim işime çok yaradı.

2017-10-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Bahar Sever

Çok teşekkür ederim

2017-10-06

Kullanıcı oyu: 4,5

Hira

İyilik ne kadar güzel

017-9.-24

Kullanıcı oyu: 4,5

sevgi

Çok güzel olmuş ve çok beğendim

017-8.-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Ali osman

Cengiz kardeş beynini tak gel oyle tartışalım

017-8.-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Zehra

Cengiz biraz ilim öğren sonra Peygamber (s.a.v) efendimiz hakkında konuş o kadınların hepsi savaşta dul kalan kadınlardır Peygamber(s.a.v)efendimiz onlarla evlenmiştir çünkü onların hem namuslarını korumak hem de islamiyeti yaymak için evlenmiştir ayrıca tek Peygamber (s.a.v)efendimiz değil savaştan sağ çıkan diğer erkeklerde o dul kalan kadınlarla evlenmiştir

017-7.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

Cengiz

Sapık bir adamın hayat hikayesi gibi akraba cariye kole birakmamis resmen allahın insanlara ornek olarak sectigi insan evlilik hayatindada seçici olmasi gerekmez mi

017-7.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Deniz

Hepside çok güzel yazılmış allah sizden razi olsun

017-6.-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Kaynak Popon

Bunlar nerde yazılıyor kaynak göster?

017-6.-06

Kullanıcı oyu: 4,5

sunay kocyigit

Cok guzel ve anlasilir sekilde yazilmis
Allah razi Olson

017-5.-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Esra

Çok güzel sadece biraz eksik var

017-5.-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Trol Adam

Valla ben çok beğendim çok işime yaradı

017-5.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Deniz

Güzel teşekür ederim

017-5.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Esra Akgün

Doğru ve açıklamalı

017-5.-03

Kullanıcı oyu: 4,5

adem

Helal olsun. Cok isime yaradi sizi kutluyorum

017-4.-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Yılmaz Taşci

Bilgi paylaşımı güzel teşekkür ederim; Fakat bu bilgilerden net olarak Peygamber soyunun sadece bir kızından devam edip etmediği belirtilmiyor,ben diğer çocukların yaşamadığı ve durumun bu olduğunu çıkardım. Acaba doğru sonuç çıkarmışmıyım? Malum ortalıkta sayısız Seyyid dolaşıyorya.

017-4.-27

Kullanıcı oyu: 4,5

muhammed

Allah a inanç için peygambere meleklere kitaplara inanç

017-4.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

kumsal

çok güzel bir site ödevlerimde ve sınava çok yardımcı oldu

017-3.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

Aycan Gürel

sınavïm vardı çok yararlı oldu teşekkür ederim

017-3.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

Melike Ayar

Sınavım Vardı Yararlı Oldu Teşekkürler

016-5.-10

Kullanıcı oyu: 4,5

YKOYII

GÖNÜLLERİMİZDE HEP O HİÇ BİZDEN AYRILMAYAK AYRILMASINDE .HZ.MUHAMMED(SAV)

016-4.-12

Kullanıcı oyu: 4,5

gülizar

Çok iyi ya inşallah onun gibi yaşamayi nasip eder ya rabbim

016-4.-12

Kullanıcı oyu: 4,5

princess

Böyle bilgileri araştırmak çok hoşuma gidiyor.Zaten yararlı

016-4.-10

Kullanıcı oyu: 4,5

melis naz

arkadaşlar müttail doğru diyor ben de ona katılıyom

016-3.-15

Kullanıcı oyu: 4,5

selım karaoğlan

ummu gulsumu yanlıs yazmıs sınız peygamberın 4 kızı var sız hz. alıye yazmıssınız v

016-3.-14

Kullanıcı oyu: 4,5

muttali

sadece bu konunun o kadar dikkat çekmesi içimizde art niyetli insanların varlığını belli ediyor. Ne kadar iğrenç yorumlar var. Peygamber Efendimiz nikahına aldığı kadınları neden aldı biliyor musunuz da konuşuyorsunuz? O devir de bizim yaşantımız yoktu. Kadınlar zulüm görüyordu. Peygamber Efendimiz o kadınları korumak amacı ile nikahına almıştı.

016-3.-06

Kullanıcı oyu: 4,5

nida

bence muhteşemin çok çok ilerisinde güzel

016-3.-02

Kullanıcı oyu: 4,5

zeynep şirin

çok güzel gerçekten çok teşekür ederim peygamberimizi çok seviyorum onun hakında böyle şeyler yazmayın keşke bigün onunla tanışa bilseydim çok mutlu olurdum ben 13 yaşındayım

016-2.-26

Kullanıcı oyu: 4,5

zeynep alka evli

hazreti muhamedin hayatını çok severim he zaman okurum keşke onunla tanışa bilseydim

016-2.-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Emine

Çok güzel bilgiler yazıyor teşekkür ederim

016-2.-22

Kullanıcı oyu: 4,5

ümmügülsüm

peygamberimizi hayatını ve ailesini anlatıyo çok güzel bir hikaye beğendim

016-2.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

mecit aka

A Y K Rumuzlu kardeşime sesleniyorum, seni hiç yok iken bir damla sudan yaratan Allah C.C,Bismillah - İnneddine İndallahil İslam Allah katında din İslamdır diyor, sen bu dışındaysan ne ala, ama içindeysen sen böyle bir yorum yapmazsın, Rabbim sana hidayet versin İnşaallah.

016-1.-30

Kullanıcı oyu: 4,5

yusuf

din ödevimde hz. muhammedin hayatı ve bunları öğrenince çok beğendim

016-1.-10

Kullanıcı oyu: 4,5

kumsal

tskkürler bu yazıyı hazırlayanlara ama keske esler daha detsaylı verilseydi

016-1.-09

Kullanıcı oyu: 4,5

AYŞEM

efendimiz hz hafsa yı boşamamış yanlış bilgi vermeyin aynen dedigi gibi :D

016-1.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Azra Elmas Can

Hz. muhammed s.a.v. çocukları Kasım, Zeyneb,Rukiye,Ümmü Gülsüm,Fatıma.

016-1.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

besra

daha fazla bilgi istiyoruz resimde olsun

2015-12-23

Kullanıcı oyu: 4,5

furkan

gerçektende çok güzel ödevlerime yardımcı oldu teşşekkürler

2015-10-24

Kullanıcı oyu: 4,5

beyzanur

en küçüğü hz ayşe dir. hz. zeynep binti caşh eşler arasında en çok sadaka verendi ondan ona efendimiz eli en uzun olan hanımım derdi .

015-8.-20

Kullanıcı oyu: 4,5

meltem

efendimiz hz.hafsayı boşamamıştır.. yanlış bilgi vermeyn lütfen

015-8.-05

Kullanıcı oyu: 4,5

Zeynep

Güzel olmuş ama biraz daha açıklasaydınız çok güzel olurdu

015-8.-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Aliye şenyılmaz

Ben şunu merak ettim peygamberimiz sav doğduğunda anne sütü etmediği söyleniyor

015-7.-29

Kullanıcı oyu: 4,5

TEPEGÖZ

HİÇ GÜZEL OLMAMIŞ PROJE ÖDEVİME HİÇ YARDIMCI OLMADI

015-5.-28

Kullanıcı oyu: 4,5

aybüke

güzel olmuş ama daha açıklayıcı olmalı idi

015-5.-06

Kullanıcı oyu: 4,5

abdullah

çok iyi perfonmaz ödevime yardım eti

015-4.-29

Kullanıcı oyu: 4,5

mebrure

allah kimseye evlat acısı yaşatmasın

015-3.-29

Kullanıcı oyu: 4,5

onur

peygamber efendimiz çocuklarını küçük yaşta kaybetmiş çok üzücü bişey ALLAH hepimize peygamber sabrı versin

015-3.-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Bilmem

Benim bütün çocuklarını bulmam lazım

015-2.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

mısraaa

çok ğüzel bir site herkese tafsiye ederim

015-2.-06

Kullanıcı oyu: 4,5

şevval

çok teşekkür ederim.ödevime yardımcı oldu

015-1.-18

Kullanıcı oyu: 4,5

murat

bu nu ben deftere yazım ama çok uzunmuş vallaha

015-1.-05

Kullanıcı oyu: 4,5

mert

çok güzel ama üzücü olan şey çocuklarının vefatı hele de küçük yaşta vefat etmesi beni çok üzdü.

015-1.-04

Kullanıcı oyu: 4,5

ayşenur ayşenur

tşk ck guzl bir yazı cok faydalı fakat diger eslerinden cocukları yok mu ?????

015-1.-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Yahya HAMAMCIOĞLU

Efendimiz (s.a.v.) in diğer eşlerinden çocukları olmuş mu? Bildiğimiz üzere Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin (a.s.) dan başka soyunun olmadığı, ancak günümüzde seyyid sıfatıyla bir çok kişi geçmektedir. Bu konuda bizi bilgilendirirmisiniz.

2014-12-22

Kullanıcı oyu: 4,5

mustafa

derslerime yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

2014-12-09

Kullanıcı oyu: 4,5

hatice

Çok saolun çok güzel bir ödev oldu :)

2014-12-06

Kullanıcı oyu: 4,5

A.Y.K.

hz darwini okuyun arkadaşlar ordakiler daha gerçek masal anlatmıyor insanlığn milyonlarca yıllık geçmişi evrim çok harika konular. din afyondur uyuşturur sizi

2014-11-05

Kullanıcı oyu: 4,5

seviim :D

sağ olun çok iyi bir ödev olduğunu söyledi hocamm

2014-11-02

Kullanıcı oyu: 4,5

sabır

Zeyneple evlenmek istediğinde hemen vahiy gelmiş olması çok hoş :)))

2014-11-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Anzılha batur

Derslerime çok yardım ettiğiniz için teşekkür ederim

2014-10-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Caner

Cok tesekurler ellerinize saglik

2014-10-03

Kullanıcı oyu: 4,5

Vermicem vermicem kuruyup gitsede vermiycem benim değilmi vermicem

Allahım şükürler olsunki böyle peygamberimiz var Yarrabi şükür...

014-8.-24

Kullanıcı oyu: 4,5

Derin deniz

cok haklisin nur arkadaşım
Bilip bilmeden konusmayin lütfen

014-7.-31

Kullanıcı oyu: 4,5

beril askaya

çok işime yaradı sağ olun var olun

014-7.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

Nur

Ne kadar iğrenç yorumlar var. Peygamber Efendimiz nikahına aldığı kadınları neden aldı biliyor musunuz da konuşuyorsunuz? O devir de bizim yaşantımız yoktu. Kadınlar zulüm görüyordu. Peygamber Efendimiz o kadınları korumak amacı ile nikahına almıştı.

014-7.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

su

peygamberimizi sevenler yoruma adımı etiketlesin

014-7.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

yakup

allah kimseyi annesis babasız bırakmasın kimseyi zora düşürmesin amin bu herkes için geçerli

014-7.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

aynur

hz.muhamet iyi biri olduna göre bu düğme çok kötü bir yeş olması gerek ve bunun sonucu cehenem herkes ona gör karar versin düğme yaparken

014-7.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

yaşar

böyle bir rahmet peygamberine atılan asılsız iftiralar bazı kalın kafalılar tarafından tabi hiç hoş değil öyle kusursuz bir hayat yaşamışki ibret almak lazım ümmeti ümmeti diye ızdırap duyan hak peygamberi kendisiyle karşılaşmayı o kadar arzuluyorumki inşallah nasip olur nefsimize yenilmez isek tabi ALLAHU TEALA YARDIMCIMIZ OLSUN

014-7.-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Emre

La ilahe illallah Muhammeder Resulullah. Sefaat Ya Resulallah.

014-6.-25

Kullanıcı oyu: 4,5

CEVO

Peygamberimiz hakkında bilinçsizce yorum yazanlar lütfen okuyup araştırın ..biz hak din olan islama inanıyoruz..ateistlik yapıp insanların kafasını bulandırmaya çalışmayın

014-6.-07

Kullanıcı oyu: 4,5

halil sşkın

arkadaşlar bak benden iyi biliyosun peygamber efendimiz istiyerek yada zorla evlenmedı mwcbur kaldıgı için bakın içinde bi tanesı bakire hz aişe naladın sanırım?

014-6.-02

Kullanıcı oyu: 4,5

esma

ne kadar yanlış düşünüyosunuz yahu peygamber olmasa bu dünya da olmazdı Allah demişki hz. Muhammed olmassadı bu dünyayı yaratmazdım demiş ne oluyo yhh

014-5.-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Hasan polat

Bazi eksikler var 12 Karisi var

014-5.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

ceyda

allah kimseye ölüm acısı vermein

014-5.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

ömer

Kervan Suriye2ye doğru yola çıktı. yazım hatası var

014-5.-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Merve

Çok güzel olmuş.Peygamberimiz hakkında böyle olmusuz yorumlar yapanı Allaha teslim ediyorum.

014-5.-11

Kullanıcı oyu: 4,5

osman

Yüce ALLAHın peygamberine dil uzatan gafiller sizinle aynı dünyayı paylaşmaktan iğreniyorum ALLAH sizi ıslah etsin.

014-5.-09

Kullanıcı oyu: 4,5

okan

ben okudum ve yorumsuzum yazık allah akıl vermıs hepımıze hepsı bu ama ne ıssınız demek ısterdım ozamanlar bu araplara

014-5.-04

Kullanıcı oyu: 4,5

fatma

hz muhammed in hz aişe den bir oğlu olmuştur ismini veriyorum ibrahim diğer adı (tayyib) dir

014-4.-29

Kullanıcı oyu: 4,5

kürşat doğucu

bir peygamber hakkında ne kadaar iğrenç yorumlar yazıyorsunuz.57 yaşına kadar tek eşiyle yaşayan sonrada bazı nedenlerden dolayı çok evlilikler yapan hayatı tamamen temiz olan bir insan hakkında böyle yorumlar yazmayın

014-4.-25

Kullanıcı oyu: 4,5

fizikçi21

harem kurmuş muho 12 kadın alırsan sen muho hiç evlenemeyen erkekler ne yapacak peygamber takılıyor ya havası var bırakın bu işleri diğer kız arkadaşlarlar kuma gitmeye ne der acaba

014-4.-23

Kullanıcı oyu: 4,5

akif

9 tane her gece biriyle cennetini dünyada kurmuş

014-4.-21

Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

Hz.Muhammedin 12 karısı yok mu?

014-4.-15

Kullanıcı oyu: 4,5

sinem

çok güzel bilgiler var burada tavsiyem olur.

014-4.-15

Kullanıcı oyu: 4,5
Diğer () yorumu göster

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Hadisler

Hadisler; Hadis, söz ve haber anlamına gelir. Hadis Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) sözlerini ve hareketlerini anlatan sözler anlamın da kullanılır. Peygamberimizin ahlaki ve beşeri özelliklerinden oluşan sünnetinin s...

Cennet İle İlgili Hadisler

Cennet, İslam dininde insanların Allah'a kulluk göstermeleri ve ibadet etmeleri sonucunda kazanacakları mükafattır. Yani İslam dinine göre, iyi işler yaparak çevresindeki diğer insanlara örnek olan, iman edip ibadet eden bireyler,...

Kader İle İlgili Hadisler

İslamın 5 şartından birisi kadere inanmaktır. Toplum olarak çoğu insan hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine inanılır yani başımıza iyi yada kötü bir olay gelse kaderimiz de yazılıymış ve yaşanacakmış denir. Kader ile ilgili ayet v...

40 Hadis

40 hadis tabiri literatürde oldukça önemli bir yere sahiptir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) 40 yaşında peygamber olmuş, Musa peygamber 40 yıl çöllerde kalmış, ilk Müslümanların sayısı 40'a ulaşınca ibadete başlanmış, zekat m...

İslamda ilk İbadet

İslâmda Allah’a imândan sonra ilk farz kılınan ibâdet, namazdır. İkinci vahiy ile el-Müddessir Sûresinin ilk âyetlerinin indirilmesinden sonra, Mekke’nin üst yanında bir vâdide, Cibril (a.s.), Rasûlullah (s.a.s.)’e gösterip öğretm...

Hz. Muhammedin Doğumu

Hz. Muhammed'in Doğumu; O tertemiz bir sulbden, ahlaki meziyetlerle dolu bir soydan, Hz. Amine gibi asalet ve faziletlerle süslü, birkaç nesil yukarıda aynı soy ağacına bağlı, haya ve edep dolu bir hanımla, Abdullah gibi fiziki ya...

Hz Muhammedin Hayatı Çizgi Film

Hz Muhammedin hayatı çizgi film olarak hazırlanmıştır. Uzun metrajlı olarak çekilen çizgi film, Mekke'nin bin dört yüz yıl önceki sefalet döneminden, Hz Muhammed'in (s.a.v.) peygamberlik döneminin başlaması ve bütün dünyayı değişt...

Hayber Savaşı

Hayber savaşı, hicretin 7. Yılında yapılmıştı. Hayber şehri, Şam ve Medine yolu üzerinde Medine’nin 151 km kuzeyinde Yahudilerin ikamet ettiği bir şehirdir. Hz. Peygamber efendimiz Yahudi dilinde Hayber kale anlamına gelmektedir...

Mekke Müşriklerinin Müslümanlara Karşı Davranışları

İslâm’ın Mekke’de yayılmaya başlaması ile Mekke halkı iki kısma ayrıldı. l) Müslümanlar, 2) Müslümanlığı kabûl etmeyen müşrikler. Müşriklerin, Müslümanlara karşı davranışları, sırasıyla beş safha geçirdi: Alay, hakaret,...

Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliği

Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil tarafından yapılmış olan Kâbe, geçen uzun asırlar içinde yağmur ve sel suları ile harabolmuş, tâmir edilmesi gerekmişti. Kureyşliler, Kâbe binasını yıkarak, yeniden yapmaya karar verdiler. Yard...Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Hz Muhammedin Hayatı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Mayıs - 2018